skip to Main Content
مجلس بودجه مبارزه با گردوغبار را حذف کرد
جامعه زمین کیوسک

مجلس بودجه مبارزه با گردوغبار را حذف کرد

درست در همین روزهایی که گردوغبار خوزستان را فراگرفته معاون امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده مجلس بودجه مقابله با گرد و غبار خوزستان در سال ۹۷ را حذف کرده است.

به گفته کریم شافعی ۱۵۰ میلیون دلار برای مقابله با گرد و غبار جنوب کشور از جمله خوزستان در نظر گرفته شده بود که کمیسیون تلفیق مجلس آن را حذف کرده است.

او همچنین اضافه کرده پیشنهاد اختصاص دو میلیارد دلار برای «ساماندهی پسماندهای خانگی، آبخیزداری و بهسازی محیط زیست» هم در این کمیسیون حذف شده است.

با اینکه پدیده ریزگردها به شدت زندگی مردم در استان‌های جنوبی و غربی به ویژه خوزستان و ایلام را دشوار کرده است با این‌حال حذف بودجه‌های مبارزه با ریزگردها پیشتر هم سابقه داشته است. سدسازی‌های بی‌رویه و پروژه‌های انتقال آب باعث خشک‌شدن تالاب‌ها و ایجاد کانون‌های ریزگرد در این مناطق شده است. در بودجه سال آینده هزاران میلیارد تومان به سازمان‌ها و بنیادهای غیرمولد و غیرضروری اختصاص داده شده است.

همچنین بخوانید:  نیازمندی‌های سایت دیوار؛ از پوشک بچه تا کمک‌هزینه دندان‌پزشکی
یک نظر
  1. با توجه به اینکه علت اصلی ریز گردها کمبود بارندگی و آب می باشد لذا لازم است اعتبار اختصاص یافته به این صرف احداث آب شیرین کن در بندر امام و هندیجان به منظور تامین آب شیرین از دریا جهت بوته و نهال کاری و استفاده از پساب آن در تولید نمک صنعتی در حوضچه های تاخیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗