skip to Main Content

به میدان بیایید

میدان از شما دعوت می‌کند تا قدمی جلوتر بیایید و پا به میدان بگذارید.
در ارتباط با مسائل روز و یا در حوزه تخصصی خودتان، اما برای مخاطبی عمومی، بنویسید. اگر مطلبی ترجمه کرده‌اید که فکر می‌کنید برای انتشار در میدان مناسب است و همین‌طور اگر مجموعه عکسی دارید که به موضوعی اجتماعی می‌پردازد آن را برای ما بفرستید.

میدان به انتشار چه مطالبی علاقه‌مند است؟

– میدان سعی دارد با رویکردی انتقادی به مسائل قابل لمس‌ بپردازد؛ مسائل اجتماعی مربوط به فقر، نابرابری، تبعیض، و شهرنشینی، تغییرات اجتماعی و سیاسی خاورمیانه، محیط‌زیست، ادبیات و هنر، و تحولات علمی از جمله موضوعات مورد علاقه میدان است.

– میدان سعی می‌کند به موضوعات مهمی بپردازد که رسانه‌های جریان اصلی آنها را نادیده می‌گیرند و مسائلی را برجسته کند که در میان موج‌های جنجالی و مقطعی گم می‌شوند.

– میدان از انتشار گزارش‌ رویدادها، و روایت‌های شخصی افراد که به مسائل عمومی‌‌تر اجتماع پیوند می‌خورند استقبال می‌کند.

– می‌توانید کتاب، فیلم، آلبوم موسیقی، یا نمایشگاهی را که به نظرتان قابل توجه است در میدان به دیگران معرفی کنید. این مطالب در میدان در ستونی به نام چراغ برق منتشر می‌شوند. شیوه‌نامه چراغ برق را اینجا بخوانید.

مطالب میدان باید چگونه باشند؟

– میدان رسانه‌ای برای مخاطب عمومی است. مطالب میدان عموما بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه هستند. در اینجا توضیح داده‌ایم که در میدان چگونه می‌نویسیم. توصیه می‌کنیم پیش از ارسال نوشته‌تان برای میدان حتما این بخش را مطالعه کنید.

– روشن و قابل‌ فهم بودن استدلال، سوال و ادعای نویسنده در یک نوشته برای میدان مهم است. یک مطلب باید برای پاسخ به سوالی روشن نوشته شده باشد و برای رسیدن به پاسخ مورد نظر شواهد و استدلال‌های کافی و مستند بیاورد.

– مطالب نباید حاوی الفاظ توهین‌آمیز به افراد و گروه‌ها باشند.

– اگر نویسنده مطلب خودتان هستید ترجیحا از نام مستعار استفاده نکنید.

– اگر مطلب‌تان پیش از میدان در جای دیگری منتشر شده است، حتما این موضوع را با ما درمیان بگذارید.

فرایند انتشار مطالب در میدان چگونه است؟

میدان پس از دریافت مطلب شما و پذیرش آن برای انتشار، در صورت نیاز آن را ویرایش کرده و ممکن است تغییراتی در متن یا عنوان آن به شما پیشنهاد دهد. در صورتی که تغییرات انجام شده زیاد و یا بنیادین باشد نسخه نهایی مطلب پیش از انتشار برای شما فرستاده خواهد شد.

شیوه‌نامه نگارشی میدان را بخوانید

با آدرس info@meidaan.com با ما در ارتباط باشید

Back To Top
🌗