وزیران روحانی مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه را اجرا نمی‌کنند

وزیران روحانی مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه را اجرا نمی‌کنند

سخنگوی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفته در نامه‌ای محرمانه به حسن روحانی اعلام کرده «وزاری شما و دستگاه‌های اجرایی به تعهدات خود در قالب مصوبات ستاد احیا عمل نمی‌کنند» و برای مثال وزارت نیرو که متعهد شده بر اساس مکانیزمی از آب سدها به دریاچه اختصاص ‌دهد، این مصوبه را اجرا نمی‌کند.

به گفته مسعود تجریشی آمارها نشان می‌دهد که وزارت نیرو نتوانسته حکمرانی خوبی داشته باشد، همچنین برخلاف مصوبه ستاد احیا به جای کاهش کشاورزی توسعه کشاورزی صورت گرفته که نشان می دهد مشکلی در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد.

او همچنین گفته ما با کشاورزان مشکلی نداریم ولی دستگاه‌های دولتی بسیاری از مصوبات ستاد را اجرا نمی‌کنند حتی در بسیاری از موارد عکس مصوبات اتفاق می‌افتد. بنابراین اگر بتوانیم جواب این سوال را پیدا کنیم که چرا برخی مصوبات که به نفع کشاورز و دریاچه ارومیه است از سوی دستگاه‌های دولتی اجرایی نمی‌شود شاید بتوان مشکل دریاچه را حل و فصل کرد.

احیای دریاچه ارومیه یکی از اصلی‌ترین شعارهای دولت روحانی بود با این‌حال اعضای ستاد احیای این دریاچه در تمامی این سال‌ها از نرسیدن بودجه‌های دولتی گلایه کرده‌اند. پس از چند دوره پربارش در سال‌های گذشته که تراز آب دریاچه را افزایش داده بود، آخرین آمارها از کاهش ۲۰سانتیمتری تراز آب دریاچه ارومیه خبر می‌دهند.