skip to Main Content
پاسخ فعال محیط زیست به توهین رضا کیانیان
جامعه زمین کیوسک

پاسخ فعال محیط زیست به توهین رضا کیانیان

رضا کیانیان، در همایش «صدای آب» که با حمایت شرکت آب نیرو و مهاب قدس (وابسته به آستان قدس) برگزار شده، در پاسخ به اعتراض یکی از فعالان محیط زیستی خطاب به او گفته یا دهانت را ببند یا از جلسه بیرونت می‌کنم.

به اعتقاد این فعالان معترض، این همایش با حمایت مالی پروژه‌های ضد محیط زیستی مانند سد گتوند برگزار شده است. آنها معتقدند موازی‌سازی در برابر تلاش‌های زیست محیطی مستقل آنهم با پشتوانه پول ارگان‌های نظامی و جلب هنرپیشه ها، در شرایطی که ایران ۹۸درصد منابع آبی خود را در اثر سال‌ها سلطه مافیای آب و سومدیریت از دست داده، نتیجه‌ای جز ویرانی بیشتر آخرین بازمانده‌های آب در ایران ندارد.

یوسف فرهادی بابادی در این همایش به کیانیان اعتراض کرده و گفته « به علت آدرس‌های غلطی که برای حل مساله آب به مردم می‌دهید؛ من شما را یک جریان انحرافی در جنبش محیط زیستی می‌دانم» که کیانیان هم در پاسخ از او خواسته دهانش را ببندد.

فرهادی در صفحه فیس‌بوک خود در پاسخ به کیانیان نوشته «آقای کیانیان فکر کنید ما دهانمان را بستیم، آنچه نه شما بلکه شما به نمایندگی از یک وضعیت آن را مطالبه کردید، حالا چه شده است؟ زنان دهانشان را بستند، معلمان، کارگران، روزنامه‌نگاران و پژوهشگران مذهبی حالا چه شده است؟ امیدوارم فکر کرده باشید که چه می‌شود که در جامعه ما مداحان، ورزشکاران و هنرمندان تنها کسانی هستند که قدرت دارند دهانشان را باز کنند؟»

فرهادی در ادامه خطاب به کیانیان نوشته«واقعیت ماجرا این است که شما در فرایند مصرف نمایشی هنر و هنرمندان برگزیده شدید تا در همایشی که برای حفظ نظم وضعیت موجود تدارک دیده شده نمایی سانتیمانتال و فانتزی از فعالیت زیست‌محیطی را به نمایش بگذارید.»

همچنین بخوانید:  آیا حاضرید برای نجات زمین از بچه‌دار شدن صرف‌نظر کنید؟

شرکت مهاب قدس از حامیان این همایش همان شرکتی است که به عنوان مشاور پروژه گتوند، گزارش خطرآفرین‌بودن ساخت سد گتوند بر روی کوه‌های نمکی را رد کرده بود.

23 نظر
 1. در یک جلسه محیط زیستی رضا کیانیان ک هیچ ربطی ب محیط زیست نداره و معلوم نیس چقد گرفته ک پاشده اومده تو اون جلسه ک دقیقا همون نابودکننده های محیط زیست ترتیبش دادن ب ی فعااال محیط زیست میگه میندازمت بیرون از جلسه!
  چ میشه گفت واقعا!

 2. رضا کیانیان……….نه………..اصلا پرفسور سمیعی! یا هر آدم به ظاهر مهم تر……اون کسی که متخصص نیست باید دهنش رو ببنده…..

 3. من هم با فرهاد موافقم
  کاش در خصوص نحوه حرف زدن فعال محیط زیست هم اشاره ای میشد که اینچنین آقای کیانیان را عصبی کردن
  نمیشه یک طرفه به قاضی رفت

  1. علی جان ربطی به نخوۀ حرف زدن ندارد. به یادداشت فیسبوکی آقای بابادی توجه کنید. همه را خفه کردند و به زندان فرستادند، ولی چهارتا مداح و ورزشکار و هنربند را همه جا به عنوان سلبریتی می برند و برای خودشان کسب مشروعیت می کنند. امثال کیانیان بازیچۀ شرکت های بزرگ سرمایه داری و رانت خور ها و زالوهای اقتصاد هستند. هنرمند به جای اینکه برای مخاطبش آگاهی خلق کند کارش به جایی رسیده که فقط یک بازیچه برای قدرتمندان است. یک شومن سلبریتی که هیچ چیز در چنته ندارد و هیچ ربطی هم به مسئلۀ محیط زیست ندارد و یک روز سابقه در این زمینه نداشته به یک فعال محیط زیستی که تمام زندگیش را روی این موضوع گذاشته و دارد از سیاست های حکومت انتقاد می کند توهین کرده است. مسئله این است. صورت مسئله را تغییر ندهیم.

 4. من نه با آب کار دارم نه با آقای کیانیان نه با اون افراد معترض
  ولی درست نیست به خاطر یه بحث اونم وقتی که دو طرف عصبانی هستن بخواییم قضاوتشون کنیم. آقای کیانیان هم انسانه و مثل هر آدمه دیگه ای ممکنه عصبانی بشه و از کوره در بره
  کسی هست که بتونه ادعا کنه که تاحالا عصبانی نشده یا وقت عصبانیت کسی رو نرنجونده باشه؟
  بیایید خواهشا همو قضاوت نکنیم‌. ما اگر رفتار خودمونو بتونیم مدیریت کنیم کافیه

 5. کار رضا کیانیان شایسته تقدیر است چون ایشان با هوچیگری مخالف است . گروهی سازماندهی شده از ۲ استان با هدف آشوب و مظلوم نمایی قصد به کرسی نشاندن وزیر نیرو را از هم استانیهای خودشان دارند تا هر چه میخواهند بیشتر بتوانند زاینده رود را نابود کنند. رضا کیانیان با بینش درست و شناسایی این گروه که در کانالهای تلگرامی نیز بر طبل تفرقه میکوبند کاملا صحیص و ملی عمل کرد.
  درود بر شرف رضا کیانیان

  1. چرا وقتی وزیر یزدی بود و آب های لرستان و خوزستان را برای استان خودش به غارت برد مخالفت نکردید؟ خوزستان و لرستان جان می دهند، ولی بیش از این اجازۀ تاراج منابع طبیعی شان را نمی دهند. با این بازی ها همه چیز را به هم ریخته اید و کشور را عملاً تجریه کرده اید.

   1. چطور اب لرستان با کمک شد یره خوزستان غارت نیست
    همون سد را داخل لرستان میزدن نه داخل خوزستان تا منافعش برسه به شماها

 6. اقای کیانیان همه جا حضور دارند. در سیاست. در حراج های میلیاردی عتیقه جان و اثار هنری در گردهمایی محیط زیست. به بازیگری هم که شکر خدا در کنار همه اینها میپردازند. جه جیزی ایشان را به اینهمه جنب و جوش وامیدارد؟ راستش ادمهایی که سرشان را در همه کار مبکنند از نظر من صالح نیستند. والسلام

 7. توهین به کیانیان نشانه دست های پشت پرده اسرائیل حرامزاده است برای جلوگیری از تشکیل گروهی مردمی جهت مطالبه گری در حوزه آب. قرار دادن کیانیان در کنار مافیای سلطه بر آب و مداحان و ورزشکاران توهین گر، نشان استدلال ضعیف و کینه جویانه برخی شرکت کنندگان نسبت به مردم مسلمان کشورشان است. اینها پول میگیرند تا در هر برنامه و همایش مثبتی سر و صدا درست کنند.

 8. اقای کیانیان و جند تا بازیگر دیگر به عنوان سلبریتی های منتخب و مدافع سازمان محیط زیست از سوی ان سازمان به همه گرد هم ایی ها و نشست های تخصصی مربوط به حوزه
  محیط زیستی دعوت می شوند تا به طور نامحسوس از منویات و فعالیت های ان سازمان دفاع کنند. من خود فعال حقوق حیوانات هستم و به چشم خود دیدم که چگونه سازمان محیط زیست به جای دعوت از حقوقدانان دارای اثر در زمینه حقوق حیوانت ایشان و چند تا سلبرتی بازیگردیگر را به عنوان حقوقدان وارد نشستها کردند تا خواسته های ان سازمان را به پیش برده و کم کاری هایش را بپوشانند. اساسا پرسش این است که ایشان به عنوان بازیگر و متخصص هنر های نمایشی چه تخصصی و یا اثار علمی و تحقیقاتی در امور مربوط به محیط زیست دارند که در همه جا سروکله شان پیدا می شود؟ متاسفانه ناچاریم بپذیریم که حضور ایشان سیاسی و به خاطر مناسبات دیگری است.

 9. خواهش میکنم پیام من را منتشر کنید. خواهش میکنم. دریاچه ارومیه را کشتید. نمیگذاریم کارون و زاگروس را بکشید.کیانیان هم کارش در تاریخ ثبت خواهد شد

 10. کیانیان دوران بستن دهان ها به پایان رسیده. انشالله جوابت را خواهی گرفت. طبیعت ایران اسلامی مهتر از شما ارتیست هاست.

 11. رضا کیانیان حق ندارد با این لحن صحبت کند ایشان جه کاره هستند که بگویند دهنت را ببند – خوشبختانه دستش رو شد و بیش تر از این نخواهد توانست با نمایشات زیست محیطی برای مردم نمایش بازی کند مشخص است که فعالیت های ایشان هم نمایشی بیش نیست و برخاسته از یک انگیزه واقعی نمیباشد

 12. متاسفانه بسیاری از حد ومرز ها شکسته و خیلی ها در جای درست خود شمرده نمی شوند.شایان ذکر است که هنرمند و هنر پیشه را نباید با هم اشتباه کرد .مقام فکری هنرمند واقعا بالاست اما هنر پیشه موفق لزوما یک فرد متفکر نیست.

 13. بنده در آن جلسه حضور داشتم.
  همین کافی است که بدانید آنچه مرقوم داشته اید کاملا غیر منصفانه و به دور از واقعیت بود.
  این نشست مثل خیلی نشستها و کنفرانسها توسط برگزار کننده قواعد و قوانینی داشت که این مساله بارها توسط آن آقای محترم فعال محیط زیست نقض شد.

  فریاد، داد و قال، به هم زدن نظم جلسه و… توسط ایشان ما را هم کلافه کرده بود که نهایتا آقای کیانیان از کوره دررفت و گفته شد، آنچه نباید گفته میشد.

  البته یک فعال محیط زیست، یعنی یک آدم محترم و از خودگذشته و قابل تقدیر، در این شکی نیست.

  اما رفتار غیر حرفه ای ایشان نه تنها خود ایشان را به مقصدشان نرساند که نشست را نیز با اخلال مواجه کرد.

  امیدوارم مطلب بنده را درج کنید.

  1. آقای ارسطویی، ما قوانین و مقررات این همایش ا و نشست ها را بهتر از شما می دانیم. این شما هستید که قوانین و مقررات چرخۀ طبیعت را نمی دانید. شما یک پروژۀ بزرگ با سودهای کلان تعریف میکنید و بعد یک جلسه ای ترتیب می دهید که انتقاد فقط می تواند به یک جزئی از این پروژه وارد شود و کسی حق ندارد که کلیت پروژه را زیر سوال ببرد. چون در هر صورت گروه های ذینفع و آدم های ذیننفعی وجود دارند که از طبیعت و قوانینش برای شما مهمتریند. فعال محیط زیست در اینجا یعنی کسی که همۀ این موقعیت نمایشی شما را به هم بریزد و اجازۀ دروغگویی و شو به شما ندهد. آقای بابادی حرف دل خیلی ها را زد، کسانی که در این سال ها با پروژه های خطرناک و ضدمحیط زیستی انتقال آب و سدسازی مخالف بودند و صدایشان به هیچکس نمی رسد و اگر هم حرف بزنند با پلیس و نیروهای ضدشورش و هزار نیروی سرکوبگر طرف هستند و بارها هم سرکوب شده اند. امثال کیانیان (عضو سابق سازمان پیکار در راه آازدی طبقۀ کارگر) واقعاً باید خجالت بکشد که به این روز افتاده و بازیچۀ دست شرکتهای بزرگ عمرانی و لابی ای پشت پرده شده است و آنقدر هم بی ادب است که یک دلسوز طبیعت را اینگونه خطاب می کند. آن کس که در این مملکت باید دهانش را ببندد سرمایه دارها و مفت خور ها و رانتخورها هستند و نه افراد زحمتکش و شجاعی مثل بابادی. شما نه معنای اخلال را میدانی و نه معنای قانون را، تمام پروژۀ سدسازی و انتقال آب شما اخلال و آشوب و بی قانونی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗