skip to Main Content
پرونده‌ی ایلمالی؛ تجاوز به کودکان، انفعال دادگاه
کیوسک

پرونده‌ی ایلمالی؛ تجاوز به کودکان، انفعال دادگاه

اخطار! این مطلب حاوی اطلاعاتی درباره‌ی تجاوز به کودکان، سواستفاده از آنان و رفتارهای خشونت‌آمیز است.

رسانه‌های ترکیه خبر از فاجعه‌ای خانوادگی می‌دهند. به تازگی در شهر ایلمالی (در استان آنتالیا) یک زوج دارای فرزند به دلیل تجاوز مکرر به کودکانشان و اجبار کودکانشان به تن‌فروشی دستگیر شده‌اند و جزئیات این خبر موجب شوک شدید مردم و رسانه‌های ترکیه شده‌است.
برطبق اخبار منتشر شده، مسئولین رسیدگی به پرونده کودکان ۷ و ۱۰ ساله را مجبور کرده‌اند تا صحنه‌های تجاوز و خشونت را مکتوب کرده و نقاشی کنند و در نهایت با اینکه کودکان هم‌اکنون تحت مراقبت سازمان‌های حمایتی دولتی هستند، دادگاه والدین را به صورت مشروط آزاد کرده است. میزان خشونت اعمال شده به کودکان و همچینین اجبار کودکان به نقاشی کردن و نوشتن جزئیات رنج‌هایشان، و آزادی پدر و مادر این کودکان موجی از خشم عمومی را برانگیخته و هشتگ elmalıdavası در توییتر ترکیه تبدیل به ترندی عمومی شده است.

در ایران نیز آزار کودکان چندی‌ست که توجه خبرگزاری‌ها را به خود جلب کرده است. به طور مثال پدری که چندی پیش نوزاد ۱۷ ماهه خود را بر اثر ضرب و شتم به قتل رساند، منجر به واکنش‌های زیادی شد. همچنین نتیجه‌ی پرونده‌هایی همچون قتل رومینا و علی فاضلی‌منفرد به زعم بسیاری موجب پیشگیری و بازدارندگی نشده است.

همچنین بخوانید:  هزینه میلیاردی نمایندگان مجلس برای حقوق ۲۴۰میلیون تومانی
یک نظر
  1. در هفته گذشته هیچ خبری به خصوص در شرکت ها ی نفت و گاز و از دامداران و پزشکان سراسر ایران و کشاورزان استان اصفهان نبود. در نتیجه میدان این خبر را از گوشه ترکیه پیدا کرده گذاشته تا ما مشغول بشویم حوصله مان سر نرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗