skip to Main Content
تجمع مردهای معترض به حضور زنان در زورخانه
جامعه کیوسک

تجمع مردهای معترض به حضور زنان در زورخانه

جمعی از اهالی و پیشکسوتان رشته ورزش‌های زورخانه‌ای با حضور در زورخانه شهید عراقی و هیات ورزش‌های زورخانه‌ای تهران، نسبت به برنامه‌ریزی و حمایت فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای از حضور زنان در این رشته ورزشی، اعتراض کردند.

مردهای معترض به حضور زنان در زورخانه بیانیه‌ای هم صادر کرده‌اند و خطاب به مجتبی جوهری رییس فدراسیون اعلام کرده‌اند «قدمت و اصالت این ورزش در طی قرن‌های متمادی متکی به حضور پهلوانان و مردان راستین عرصه مردانگی و فتوت و جوانمردی بوده و هیچ‌گونه سابقه‌ای از حضور بانوان مطلقا وجود ندارد و انجام این امر ابداعی مذموم و مردود و باعث ایجاد لکه ننگ عظیمی در کارنامه سیاهتان می‌باشد.»

آن‌ها همچنین در این بیانیه «اعطای نشان و حکم پهلوانی به خانم‌ها» را «چیزی جز هتک حرمت و بی‌اعتنایی به پهلوانان و صاحبان واقعی زنگ زورخانه» ندانسته‌اند و کسانی که به دنبال «المپیکی کردن این ورزش همسو با سیاست‌های انحرافی» هستند را «افراد نااهل» خوانده‌اند.

تجمع اعتراضی در مخالفت با حضور بانوان در ورزش‌های زورخانه‌ ای

این تنها تلاش مخالفان حضور زنان در زورخانه‌ها نیست. آن‌ها به‌تازگی و به ‌بهانه این که حضور زنان در زورخانه‌ها موجب حذف این رشته ورزشی باستانی از فهرست یونسکو خواهد شد به دنبال‌ جلوگیری از حضور زنان در زورخانه‌ها بوده‌اند.

 

همچنین بخوانید:  سُس تک‌نفره برای تقدیر از داوران فوتبال
یک نظر
  1. در جامعه ای که بعضی از صاحب قلم ها و صاحب منصب ها بالشتِ جهل را که ، نرم ترین بالشت برای بدبختی است را زیر سر گذاشته اند جز این کار ها توقع دیگری نیست!….!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗