skip to Main Content
بهترین شرایط امنیتی؛ ۳۸درصد کاهش تجمعات، ۳۰ درصد افزایش سرقت
جامعه کیوسک

بهترین شرایط امنیتی؛ ۳۸درصد کاهش تجمعات، ۳۰ درصد افزایش سرقت

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  به نقل از وزیر کشور گفته‌ است: علی‌رغم تمامی توسعه‌ها، برنامه‌ها، کارشکنی‌ها و رفتارهای خصمانه در بهترین شرایط امنیتی هستیم. دشمنان و معاندان با برداشت غلط از شرایط داخلی کشور و اتفاقات دی‌ماه سال گذشته فکر می‌کنند که می‌توانند امنیت داخلی را خدشه‌دار کنند اما هرگز موفق نخواهند شد. هر چه مردم ما را بیشتر تحت فشار قرار دهند مردم مقاوم‌تر می‌شوند. وی همچنین بیان داشته‌ست که طبق توضیحات وزیر کشور ۳۸ درصد تجمعات قشری در سه ماهه سال جاری نسبت به ماه مشابه در سال قبل کاهش یافته است. 

به گزارش ایسنا، سیدحسن نقوی حسینی در توضیح جلسه ۶ مرداد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: جلسه با حضور وزیر کشور و معاونانش برگزار شد و مواردی همچون موضوع بحران آب و مشکلات متعاقب آن، برخی آسیب‌های اجتماعی و سرقت‌ها در کشور، فرسوده بودن امکانات نیروی انتظامی مورد بحث قرار گرفت.

وی همچنین به نقل از جانشین نیروی انتظامی اظهار داشت که سامانه ثبت سرقت‌های متمرکز استانی برقرار شده که این باعث دقت در ثبت سرقت‌ها شده است. بر طبق گزارش نیروی انتظامی، میزان سرقت نسبت به سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته‌ است. وی افزود: طبق توضیحات وزیر موضوع سرقت و حجاب و عفاف موضوعی بین دستگاهی است که وزارت کشور هم در این باره نقش اثرگذار دارد.

سرقت در حالی نسبت به سال گذشته ٣٠ درصد افزایش یافته که فرمانده نیروی انتظامی، حسین اشتری، در در روز پنج‌شنبه ۲۷ تیرماه گفته بود که امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، فعالیت‌های پلیس در زمینه عفاف و حجاب ۴۰ درصد افزایش یافته است.

 

همچنین بخوانید:  قانون‌گذاران اروپایی از آمازون خواستند تا فروش کالا با تم شوروی را متوقف کند
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗