skip to Main Content
«لوپن» در پی جلب حمایت جلیقه زردها
سیاست کیوسک

«لوپن» در پی جلب حمایت جلیقه زردها

مارین لوپن، رهبر حزب راست‌گرای افراطی «اتحاد ملی» فرانسه روز یکشنبه ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) کارزار انتخاباتی خود را برای پارلمان اروپا کلید زد.

در حالی‌که اعتراضات جلیقه‌زردها وارد نهمین هفته خود شد، مارین لوپن در تلاش است تا با بهره‌برداری از اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه و جلب حمایت آنها در انتخابات پارلمان اروپا پیروز شود.

رهبر حزب راست‌گرای افراطی اتحاد ملی در یک گردهمایی از معترضان جلیقه زرد خواست تا با مشارکت خود، انتخابات پارلمان اروپا را تبدیل به رفراندومی علیه سیاست‌های امانوئل ماکرون، ریاست جمهوری فرانسه کنند. وی افزود: « این انتخابات و اعتراضات سالم جلیقه‌زردها فرصتی فراهم می‌کند تا به بحرانی که نتیجه بی‌کفایتی یک رییس جمهور است، پایان داد.»

جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسوی نزدیک به دو ماه است که هر شنبه ادامه دارد. اعتراضات جلیقه زردها از اعتراض به افزایش مالیات سوخت آغاز شد و اکنون آنها خواستار استعفای امانوئل ماکرون رئیس جمهوری و برگزاری «همه پرسی شهروندی» (برگزاری همه پرسی به درخواست تعداد مشخصی از شهروندان) برای بازسازی مناسبات دموکراتیک در فرانسه هستند.

لوپن در حالیکه شرکت‌کنندگان در گردهمایی کارزار انتخاباتی شعار می‌دادند «ماکرون، استعفاء» گفت: «اگر ماکرون تدبیر لازم را ندارد که با منحل کردن پارلمان به مردم بازگردد، پس اجازه بدهید تغییرات اساسی از طریق انتخابات پارلمانی اروپا صورت گیرد.»

نظرسنجی‌ها برای انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد که حزب راستگرای افراطی اتحاد ملی به رهبر خانم لوپن با ۲۱ درصد از حزب راست میانه «جمهوری به پیش» امانوئل ماکرون با ۱۹ درصد، پیشی گرفته است.

همچنین بخوانید:  مجری صدا و سیما شرکت گردشگری‌ خودش را در تلویزیون تبلیغ کرد
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗