skip to Main Content
اعتراض کارکنان گوگل به شیوه برخورد این شرکت با آزار جنسی
دانش کیوسک

اعتراض کارکنان گوگل به شیوه برخورد این شرکت با آزار جنسی

کارکنان گوگل امروز از دفاتر این شرکت در سراسر جهان راهپیمایی خواهند کرد تا از شیوه برخورد این شرکت با موارد آزار جنسی انتفاد کنند.

بیش از ۱۵۰۰ کارمند گوگل در ۶۰ درصد از دفترهای گوگل در سراسر جهان امروز ساعت ۱۱:۱۰ دقیقه به وقت محلیشان در راهپیمایی گوگل برای تغییر واقعی شرکت خواهند کرد.

برگزارکنندگان این راهپیمایی ۵ خواسته اصلی دارند. این‌خواسته‌ها شامل تغییر قوانین شرکت و ایجاد امکان طرح دعاوی مربوط به آزار جنسی در گوگل در دادگاه، پایان بی‌عدالتی در پرداخت و فرصت‌های شغلی، امکان گزارش‌دهی امن و ناشناس آزار جنسی و انتشار گزارشی از وضعیت آزار جنسی در گوگل می‌شود.

عامل اولیه این تظاهرات انتشار گزارشی در نیویورک تایمز بود. نیویورک تامیز گزارش داده بود که اندی رابین، از بنیانگذاران اندروید که در سال ۲۰۱۴ از شرکت خارج شده بود یک کارمند گوگل را مجبور به رابطه جنسی کرده بوده است. پس از این اتفاق مدیرعامل شرکت به جای اخراج از رابین می‌خواهد که استعفا دهد و ۹۰ میلیون دلار نیز پاداش پایان کار به او تعلق می‌گیرد.

مدیران گوگل، این ادعا را رد نکرده‌اند ولی اعلام کرده‌اند در ۲ سال گذشته ۴۸ نفر از کارکنان گوگل به دلیل آزار جنسی بدون دریافت پاداش پایان کار اخراج شده‌اند.

همچنین بخوانید:  تقریبا هیچ‌کس به دروغ، متهم به تجاوز نمی‌شود
یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗