skip to Main Content
نفوذ گسترده مافیای کنکور در سیستم آموزشی کشور
اقتصاد جامعه کیوسک

نفوذ گسترده مافیای کنکور در سیستم آموزشی کشور

به تدریج ابعاد جدیدی از مافیای کنکور برملا می‌شود. رئیس دانشگاه آزاد چند روز پیش گفته بود کلاس‌های کنکور، برگزاری آزمون و مسائل این‌چنینی دارای هشت‌هزار‌ میلیارد تومان گردش مالی است و افرادی اجازه نمی‌دهند کنکور حذف شود. حالا معاون وزیر آموزش و پرورش گفته گردش مالی در این موسسات بسیار زیاد است و فقط برای تبلیغات هفت میلیارد تومان هزینه می‌کنند.

به گفته علی زرافشان باید با حل‌کردن موضوع کنکور، این مافیای اقتصادی را که به آموزش و پرورش آسیب زده کنترل و یا جلوی فعالیت آنها را گرفت در غیر این صورت همین رویه ادامه پیدا خواهد کرد.

او در توضیح فعالیت این مافیا اضافه کرده چند سال پیش یکی از همین موسسات برای اینکه آموزش و پرورش با آن موسسه قرارداد ببندد پیشنهاد داده بود که ۲۵ دستگاه بنز به مدیران مدارس بدهد.

از سال ۸۶ موضوع حذف کنکور مطرح شده اما همچنان به بهانه‌های مختلف این آزمون برگزار می‌شود. گفته می‌شود گردش مالی بسیار بالای موسسات کنکور و نفوذ آنها در دستگاه‌های تصمیم‌ساز یکی از دلایل حذف‌نشدن کنکور است. به گفته فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد گردش مالی این مافیا سالانه هشت هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد این موسسات نفوذ زیادی در برخی رسانه‌ها مانند صدا و سیما دارند و در غالب آموزش رایگان تلویزیونی به صورت دائمی در حال تبلیغ‌کردن موسسات خودند.

همچنین بخوانید:  زنان فارغ‌التحصیل بازماندگان بازار کار
یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗