skip to Main Content
حذف پیاده‌ها از شهر، ادامه یک سیاست قدیمی با مدیریت جدید
جامعه کیوسک

حذف پیاده‌ها از شهر، ادامه یک سیاست قدیمی با مدیریت جدید

«اولویت پیاده‌ به سواره» یکی از شعارهای مدیران جدید شهر بود، آنها در کمپین‌های انتخاباتیشان سیاست‌های شهردار سابق برای حذف پیاده‌ها از روی زمین را نقد می‌کردند. این انتقادها به ویژه زیرگذر چهارراه ولیعصر را هدف گرفته بود و بارها حذف پیاده‌ها از روی زمین به نفع تردد خودروها در این نقطه مهم شهر مورد نقد قرار گرفت.

حالا در کمتر از چهار ماه از روی کارآمدن مدیران جدید، تقاطع خیابان ولیعصر و خیابان فاطمی با یکی دیگر از این نوع طرح‌ها مواجه شده و خیابان نرده‌کشی شده است. دسترسی پیاده‌روهای این قسمت از شهر به خیابان قطع شده و یک پل هوایی نیمه‌کاره ساخته شده است که حتی پله‌برقی هم ندارد. با این نرده‌کشی‌ها عملا رفت و آمد مردم مختل شده است.

رفت و آمد در بقیه مناطق شهر هم برای پیاده‌ها چندان راحت نیست. وضعیت چهارراه ولیعصر و میدان هفت‌تیر هم کمابیش مشابه همینجاست.

آماده‌سازی شهر برای رفت و آمد راحت‌تر پیاده‌ها یکی از سیاست‌های کلانی است که در اغلب شهرهای توسعه‌یافته جهان در پیش گرفته شده است و مدیران شهر تلاش می‌کنند رفت و آمد خودروها را به نفع پیاده‌ها محدود کنند. این درحالیست که حتی برای مدیران جدید شهر تهران با همه شعارهایی که سردادند همچنان خودروها در اولویت قرار دارند.

همچنین بخوانید:  چگونه شهری در اسپانیا از شر ماشین‌هایش خلاص شد؟
یک نظر
  1. به جهنم بابا شما هم با این شهر تحفه.
    همه اخبار ایران را بخونی خلاصه شده توی اخبار تهران
    زلزله بیاد از زیر و زبر به هم بریزه این تفاله ی ایران رو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗