skip to Main Content
فرسودگی ۳۵۰۰ اتوبوس تهران در کنار  کمبود ۴هزارتایی
جامعه کیوسک

فرسودگی ۳۵۰۰ اتوبوس تهران در کنار کمبود ۴هزارتایی

محمدعلی نجفی، شهردار تهران امروز در مراسم بهره‌برداری از ۱۵واگن و لوکومتیو مترو و ۳۰دستگاه اتوبوس شرکت کرد، این در حالیست که تهران سه هزار ۵۰۰دستگاه اتوبوس فرسوده دارد و به حداقل دوهزار واگن دیگر نیاز دارد.

نجفی گفته باید در چهار سال آینده بین ۵۵ تا ۶۰ درصد رفت و آمدها در تهران با حمل و نقل عمومی انجام شود با این حال مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفته از ۶هزار و ۲۰۰ اتوبوس تهران سه هزار و ۵۰۰ دستگاه آن فرسوده‌اند.

تهران در حال حاضر حداقل چهار هزار اتوبوس کم دارد، چراکه بر اساس طرح جامع حمل و نقل تهران این شهر باید حداقل باید ۱۱هزار اتوبوس داشته باشد. در همین حال دولت موظف است ۸۲.۵درصد از هزینه خرید اتوبوس‌های شهری را به شهرداری بپردازد با این‌حال در ۱۲سال گذشته دولت به این وظیفه خود عمل نکرده است و اغلب اتوبوس‌های واردشده به شهر در این سال‌ها از جمله همین ۳۰ دستگاهی که امروز وارد سامانه حمل و نقل تهران شد هم از طرف بخش خصوصی خریداری شده است.

در همین احوال همچنان اولویت ترافیکی شهرداری تهران با حضور شهردار جدید همچنان ساخت بزرگراه است. معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران پیشتر گفته بود ساخت دو بزرگراه شوشتری و نجفی رستگار اولویت ترافیکی شهرداری تهران است. مدیران فعلی شهر پیش از ورود به شهرداری و شورای شهر بر اولویت حمل و نقل عمومی بر خودروی شخصی تاکید داشتند.

همچنین بخوانید:  دوچرخه «دستمال توالت جدید» است
یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗