محمد قوچانی مشاور رسانه‌ای روحانی شد

محمد قوچانی مشاور رسانه‌ای روحانی شد

حسن روحانی محمد قوچانی را به سمت مشاور رسانه‌ای خود انتخاب کرده است. قوچانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و به نوعی بازوی رسانه‌ای این حزب به‌شمار می‌آید. حزب کارگزاران سازندگی از حامیان جدی حسن روحانی و به‌ویژه تیم اقتصادی او در هر دو دوره ریاست‌جمهوری‌اش محسوب می‌شود.

قوچانی در سال‌های اخیر به‌دلیل مواضع راست‌گرایانه و حملات پیوسته به جریان‌های روشنفکری مورد انتقاد گروه‌های مختلف سیاسی قرار گرفته است؛ عملکرد قوچانی از جمله در ماهنامه مهرنامه، هفته‌نامه صدا و مجله سیاست‌نامه از جهت فضاسازی برای برخی جریان‌های راست‌گرای افراطی و هم‌چنین آنچه برخی «جعل تاریخ» یا «تاریخ‌سازی» می‌نامند، از جمله این انتقادات بوده است. جهت‌گیری اقتصادی مجلات تحت هدایت او نیز در راستای سیاست‌های راست‌گرایانه اقتصادی حزب کارگزاران سازندگی و دفاع از حاکمیت بازار قابل توصیف است.

قوچانی ۷ ماه پیش در گفتگو با روزنامه دنیای اقتصاد از انتقادها به دولت گلایه کرده و گفته بود «در سال‌های قبل آنقدر درباره دموکراسی و آزادی صحبت کرده‌ایم که از اینکه دولت باید واقعاً دولت باشد غافل شده‌ایم». او توضیح بیشتری درباره «دموکراسی»، «آزادی» و «دولت» موردنظرش نداده بود. قوچانی هم‌چنین ادعا کرده بود «دولت ضعف‌های جدی در امور رسانه‌ای، فرهنگی، گفتاری و گفتمانی دارد و نمی‌تواند نظراتش را منتقل کند».