skip to Main Content
محمد قوچانی مشاور رسانه‌ای روحانی شد
سیاست کیوسک

محمد قوچانی مشاور رسانه‌ای روحانی شد

حسن روحانی محمد قوچانی را به سمت مشاور رسانه‌ای خود انتخاب کرده است. قوچانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و به نوعی بازوی رسانه‌ای این حزب به‌شمار می‌آید. حزب کارگزاران سازندگی از حامیان جدی حسن روحانی و به‌ویژه تیم اقتصادی او در هر دو دوره ریاست‌جمهوری‌اش محسوب می‌شود.

قوچانی در سال‌های اخیر به‌دلیل مواضع راست‌گرایانه و حملات پیوسته به جریان‌های روشنفکری مورد انتقاد گروه‌های مختلف سیاسی قرار گرفته است؛ عملکرد قوچانی از جمله در ماهنامه مهرنامه، هفته‌نامه صدا و مجله سیاست‌نامه از جهت فضاسازی برای برخی جریان‌های راست‌گرای افراطی و هم‌چنین آنچه برخی «جعل تاریخ» یا «تاریخ‌سازی» می‌نامند، از جمله این انتقادات بوده است. جهت‌گیری اقتصادی مجلات تحت هدایت او نیز در راستای سیاست‌های راست‌گرایانه اقتصادی حزب کارگزاران سازندگی و دفاع از حاکمیت بازار قابل توصیف است.

قوچانی ۷ ماه پیش در گفتگو با روزنامه دنیای اقتصاد از انتقادها به دولت گلایه کرده و گفته بود «در سال‌های قبل آنقدر درباره دموکراسی و آزادی صحبت کرده‌ایم که از اینکه دولت باید واقعاً دولت باشد غافل شده‌ایم». او توضیح بیشتری درباره «دموکراسی»، «آزادی» و «دولت» موردنظرش نداده بود. قوچانی هم‌چنین ادعا کرده بود «دولت ضعف‌های جدی در امور رسانه‌ای، فرهنگی، گفتاری و گفتمانی دارد و نمی‌تواند نظراتش را منتقل کند».

همچنین بخوانید:  دولت عوض شد، نگرش‌ها نه!
2 نظر
  1. کارهای محمد قوچانی شبیه کارهای دکتر شریعتی ولی در زمان ومکان وشرایط متفاوت ومتناسب با نیاز حال واینده جمهوری اسلامی است .اوتازه یاد گرفته که چگونه میتوان پیامش را نه تنها به جامعه کنونی بلکه جامعه اینده ایران برساند .دکترشریعتی شرایط ایران در زمان خودش را مشابه در زمان پایانی سقوط نظام شاهنشاهی مورد تایید بخشی از متحجران دینی میدانست .که لازم بود پیامهای را بدهد که با نهادشاهنشاهی وسلطانی دینی مقابله کند، نه با دین .وشرایط را برای زمان کنونی ما که باید رنسانس دینی در کشور اتفاق بیفتد را اماده کند .امروز جامعه ما نیاز به روشنگرانی دارد که بتواند رنسانس دینی را محقق سازند ودر ایند ه مسیر تبیین ونقش واقعی دین ودولت را بخوبی تبیین وپیاده سازی نمایند. محمد قوچانی یکی از انها میتواند باشد .

    1. من پیشنهاد میکنم شما به یک پزشک «روشنفکر»لوژیست مراجعه کنید و به ایشان بفرمایید که کتابهای شریعتی و مقالات قوچانی را سروته خوانده اید. شاید یک پزشک بتواند سر از این جملات شما درآورده و دوا و درمانی برای خودتان و دیگر همپالگی هایتان تجویز کند. درصورت شفانیافتن نمرۀ عینکتان را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗