skip to Main Content
کمک ۴تریلیون دلاری به اقتصاد جهان با پایان‌دادن به ازدواج کودکان
اقتصاد جامعه کیوسک

کمک ۴تریلیون دلاری به اقتصاد جهان با پایان‌دادن به ازدواج کودکان

پایان‌دادن به ازدواج کودکان می‌تواند ۴هزار میلیارد دلار به اقتصاد جهان کمک کند. رشد جمعیت را کنترل کرده و زندگی میلیون‌ها زن جوان را در سراسر جهان تغییر دهد.

بر اساس مطالعه‌ای که  بانک جهانی و مرکز بین‌المللی مطالعات زنان انجام داده‌اند ریشه‌کن کردن ازدواج کودکان می‌تواند برای اقتصاد دولت‌ها مفید باشد و دختران جوان را قادر می‌سازد تحصیلات خود را تکمیل کنند و در شغل‌های مناسب‌تری مشغول کار شوند.

ازدواج کودکان نه تنها سالانه بر زندگی ۱۵ میلیون دختر تاثیر مخرب دارد بلکه بر توسعه اقتصادی کشورهایی که این دختران در آنها زندگی می‌کنند هم تاثیر منفی دارد. به همین دلیل ضرورت دارد دولت‌ها و دیگر سیاستگذاران، انرژی بیشتری را صرف این موضوع کنند و با اختصاص منابع لازم به معضل ازدواج کودکان تا سال ۲۰۳۰ پایان دهند.

بر اساس این تحقیق با پایان دادن به معضل ازدواجِ کودکان در جهان می‌توان به از بین رفتن فقر کمک و امیدوار بود که تمامی دختران به آینده‌ای روشن‌تر دسترسی خواهند داشت.

اگرچه ازدواج کودکان در جهان روندی کاهشی پیدا کرده اما همچنان هر دو ثانیه یک دختر زیر ۱۸ سال ازدواج می‌کند. کشور نیجر از بالاترین نرخ ازدواج کودکان برخوردار است که رقم آن ۷۶ درصد اعلام شده است. در هند نیز بیش از ۲۶ میلیون دختر پیش از سن ۱۸ سالگی ازدواج کرده‌اند.

در میان ۲۵ کشوری که بالاترین نرخ ازدواج کودکان وجود دارد یک پنجم زنان ۱۸ تا ۲۲ ساله پیش از سن ۱۸ سالگی صاحب اولین فرزند خود می‌شوند.

همچنین بخوانید:  سنگ‌پا، میخ، چوب کبریت در لیست کالاهایی وارداتی ایران
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗