skip to Main Content
آغاز جایگزینی مدیران با هوش‌مصنوعی
دانش

در بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری ضد ریسک جهان اتفاق افتاد

آغاز جایگزینی مدیران با هوش‌مصنوعی

بزرگترین شرکت صندوق پوشش ریسک (hedge fund) در حال ساخت برنامه‌ای است که بتواند مدیریت روزانه امور این شرکت، از جمله استخدام و اخراج کارکنان و دیگر تصمیمات استراتژیک را به طور خودکار انجام دهد.

بزرگترین شرکت صندوق پوشش ریسک (hedge fund) در حال ساخت برنامه‌ای است که بتواند مدیریت روزانه امور این شرکت، از جمله استخدام و اخراج کارکنان و دیگر تصمیمات استراتژیک را به طور خودکار انجام دهد.

به گزارش گاردین، شرکت بریجواتر اسوشیتز یک تیم مهندسی را به طراحی این برنامه گماشته است. این پروژه به درخواست ری دالیو، بنیانگذار میلیونر این شرکت انجام می‌شود. او می‌خواهد تصمیمات شرکتش حتی هنگامی که حضور ندارد مطابق با نظر او پیش برود.

روزنامه وال استریت ژورنال در این باره می‌نویسد «بسیاری از افراد باقیمانده در این شرکت دیگر قرار نیست تصمیم‌های فردی بگیرند. بلکه آنها باید معیارهایی را طراحی کنند که سیستم بنا بر آنها تصمیم‌گیری می‌کند و وقتی مشکلی پیش آمد مداخله کنند.»

این شرکت در حال حاضر هم به شدت با تکیه بر مدیریت اطلاعات کار می‌کند، تمام جلسات شرکت ضبط شده و در طول روز از کارکنان خواسته می‌شود که با استفاده از یک اپلیکیشن امتیازدهی به نام «داتز» به یکدیگر نمره بدهند. یک نرم‌افزار هوشمند با استفاده از این اطلاعات، توانایی‌ها و نقطه ضعف‌های کارکنان را تعین می‌کند. یک اپلیکیشن دیگر از کارکنان می‌خواهد اهداف خود را معلوم کنند و سپس روند موفقیت آنها در رسیدن به هدف را دنبال می‌کند.

این اپلیکیشن‌ها مراحل اولیه اپلیکیشن «پری‌او اس»اند، برنامه مدیریتی که ری دالیو امیدوار است در پنج سال آینده همه تصمیمات شرکت را به آن محول کند. تصمیماتی از قبیل پیدا کردن و استخدام فرد مناسب برای یک موقعیت کاری، و رتبه بندی نظرات مخالف اعضای مختلف یک گروه به هنگام نبود توافق بر سر یک موضوع. این ماشین تصمیمات خود را بر اساس اصول و مبانی که دالیو به آن می‌دهد خواهد گرفت.

همچنین بخوانید:  پیوند‌های چریکی بر درختان شهر

تصمیم‌گیری‌های خودکار برای شرکت‌ها جذابیت زیادی دارد چرا که موجب کاهش زمان، حذف نواسان‌های عاطفی انسانی و سود بیشتر می‌شود. پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک انسان‌ها در عرصه‌های مختلف کاری، از جمله کارهای بانکی و اداری، با ربات‌ها جایگزین شوند. ترس از بالارفتن میزان بیکاری و کاهش حقوق انسان‌ها از جمله نگرانی‌های موجود در این زمینه است که تاکنون جوابی به آن داده نشده است.

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗