skip to Main Content
همه جایزه گرفتند جز کودکی که پدرش به مدرسه بدهکار بود
جامعه کیوسک

همه جایزه گرفتند جز کودکی که پدرش به مدرسه بدهکار بود

به گزارش روزنامه شهروند، یکی از دانش‌آموزان دبستان غیر انتفاعی فدک، در جشن آخر سال، از جایزه و تقدیر و تشویق محروم شد در حالیکه همه همکلاسی‌های او جایزه گرفتند. دلیل این امر، بدهی پدر به مدرسه بوده است.

به گفته پدر دانش‌آموز، این اولین باری نیست که مدیر مدرسه با دختر وی به دلیل عدم پرداخت بدهی رفتاری «تبعیض‌آمیز» می‌کند:‌ «مثلا زمستان‌ سال گذشته بود که او را به همین دلیل از نمایش مدرسه حذف کردند. یا یک‌بار در زمستان پارسال، مدیر مدرسه زنگ زد و گفت یک نفر را بفرستید بچه را ببرد، چون او را فرستاده‌ام حیاط که آنجا بایستد.»

پدر و مادر این دانش‌آموز دبستان فدک، هر دو کارمند هستند و شهریه مدرسه را با قسط ۲۵۰ هزار تومان ماهانه پرداخت می‌کنند. دو ماه است که قسط آنها به دلیل «وضع بد مالی» عقب افتاده است.

او می‌گوید: «معمولا به دلیل شرایط مالی و حقوقی من و همسرم که هردو کارمندیم، با تأخیر می‌توانیم قسط شهریه را پرداخت کنیم و معمولا در زمان این تاخیر، با دختر ما رفتار تبعیض‌آمیزی می‌شود؛ نمونه‌اش هم همین دیروز که برای جشن پایان ‌سال به مدرسه رفته بودیم. من آنجا بودم و به چشم دیدم که به همه هدیه دادند، غیر از او. حتی وقتی اسم بچه‌ها را می‌خواندند و تشویق می‌کردند، اسم دختر من را نخواندند و تشویق نشد، حتی کارنامه‌اش را هم به ما ندادند. مدرسه فدک در تهران چند شعبه دارد و برای من عجیب است که چنین اتفاقی می‌افتد.»

و بغض، سخت اجازه می‌دهد برای ادامه دادن: «حالا ندادن کارنامه یا جایزه برای ما آن‌قدر مهم نیست، برای من این تبعیض مهم است. به نظر من این موضوع، غیرقابل چشم‌پوشی است. به نظرم این یک نشانه است، نشانه‌ای از یک اتفاق اخلاقی بزرگ که در این کشور افتاده و متاسفانه خبر از اتفاق‌های بزرگتر می‌دهد وگرنه شاید کل این ماجرا در نگاه اول آن‌قدر مهم به نظر نرسد.»

همچنین بخوانید:  نیروی کار ارزان در پوشش حق‌التدریس

 

2 نظر
  1. من هم فرزندم در دبیرستان دخترانه کوثر واقع درخ جمالزاده تهران مقطع متوسطه اول درس میخواندکه بعلت نپرداختن شهریه کلاس ریاضی که اصلا دخترم درآن شرکت نکرده وهمچنین۲۵۰هزارتومن کمک به مدرسه هرروز از طرف مدیرمدرسه خانم باقری برایش مزاحمت بصورت خواندن اسمش سرصف یا احضاربه دفتر یا جلوی دیگران صدایش کردن ایجادشده است . وحرف هم بزنیم یا نمره انضباطش را خراب می کند یا تهدید به عدم ثبت نام در سال بعد می کند.هرچه بگندد نمکش می زنند وای بحالی که بگندد نمک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗