skip to Main Content
هرگز به ما نمی‌رسی
جامعه زیراسلایدر

پیام گلزنان فوتبال زنان به کریستین رونالدو

هرگز به ما نمی‌رسی

هفته گذشته علی دایی به رونالدو تبریک گفت که رکورد او را شکسته است و رونالدو هم از او تمجید کرد. اما هیچکدام این دو نتوانسته‌اند رکورد برترین گلزنان فوتبال زنان را رد کنند. در این گزارش گلزنان فوتبال زنان معرفی شده‌اند اما عجیب‌تر کامنت‌هایی است که در سایت ورزش سه زیر این مطلب دیده می‌شود.

کاپیتان تیم ملی پرتغال موفق شد با دو گلی که در دیدار برابر ایرلند در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به ثمر رساند با ۱۱۱ گل به تنهایی در صدر جدول بهترین گلزن دیدارهای ملی البته در فوتبال مردان قرار بگیرد. اما در مجموع دو رشته فوتبال زنان و مردان، این بازیکن با ۱۱۱ گل زده در ۱۸۰ بازی در رده نهم قرار دارد.

نفر اول فهرست کریستین سینکلر با ۱۸۷ گل زده در ۳۰۳ بازی است. این بازیکن ۳۸ ساله در دو پست مهاجم و هافبک هجومی در باشگاه پورتلند تورنز و تیم ملی کانادا بازی می‌کند. سینکلر از ۲۱ سال پیش پیراهن تیم ملی را بر تن کرده و سابقه پنج حضور در جام جهانی و چهار دوره حضور در المپیک را نیز دارد که با دو مدال برنز در المپیک ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲ و همچنین مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو همراه بوده است. او به عنوان بهترین فوتبالیست تاریخ کانادا به حساب می‌آید و قدرت بدنی بالا، سرعت و بازی هوشمندانه جز ویژگی‌های سبک بازی این بازیکن است که به مهارتش در کار با توپ، تکنیک، بازی خوانی، ارسال پاس‌های دقیق و دید عالی در زمین معروف است. توانایی او در گلزنی از روی نقطه پنالتی و ضربات آزاد نیز بارها از سوی کارشناسان مورد توجه قرار گرفته است. او سیصدمین بازی ملی خود را در المپیک امسال توکیو انجام داد و تا به حال ۳۳ گل نیز در این رقابت‌ها به ثمر رسانده است.

نفر دوم این فهرست ابی وامباک با ۱۸۴ گل در ۲۵۶ است. این مهاجم ۴۱ ساله که در سال ۲۰۱۵ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، دو مدال طلای المپیک ۲۰۰۴ آتن و المپیک ۲۰۱۲ لندن را با پیراهن تیم ملی آمریکا به دست آورد. او همچنین جز به همراه این تیم در سال ۲۰۱۵ قهرمان جام جهانی زنان کانادا شد. وامباک پیش از این شش بار به عنوان بهترین فوتبالیست سال آمریکا انتخاب شده است. این بازیکن از نظر تکنیکی چندان با استعداد نبود اما به قدرت بدنی، تلاش، سبک بازی مستقیم، سرعت و جایگیری خوب خود شناخته می‌شد.

میا هم نامی آشنا در رده سوم این فهرست با ۱۵۸ گل در ۲۷۵ بازی است. ستاره ۴۹ساله سابق تیم ملی آمریکا در سال ۲۰۰۴ تصمیم به ترک فوتبال گرفت و این در حالی بود که سابقه دو قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۱ چین و ۱۹۹۹ آمریکا به همراه دو قهرمانی در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا و ۲۰۰۴ آتن در کارنامه درخشانش به چشم می‌خورد. او تا سال ۲۰۱۳ در رده اول این جدول قرار داشت اما در نهایت به رده سوم سقوط کرد. هم که در دو پست مهاجم و هافبک بازی می‌کرد به استعداد تکنیکی بالا، سرعت، مهارت، بازی با توپ و دریبل زنی خوب خود معروف بود.

همچنین بخوانید:  زن‌کشی به روایت رسانه‌ها در سال ۹۹

مطابق انتظار نفر چهارم این فهرست نیز بازیکنی از تیم ملی آمریکا به نام کریستین لیلی با ۱۳۰ گل زده در ۳۵۲ بازی است. لیلی ۵۰ ساله در سال ۲۰۱۱ از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و در طول ۲۳ سال حضورش در تیم ملی آمریکا موفق شد در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی مدال نقره و در دو المپیک ۱۹۹۶ آتالانتا و المپیک ۲۰۰۴ آتن مدال طلا را از گردن بیاویزد. او همچنین سابقه کسب سه مدال برنز جام جهانی و دو مدال طلای این مسابقات در جام جهانی ۱۹۹۱ چین و ۱۹۹۹ آمریکا را نیز در کارنامه دارد. ارسال پاس گل و چارچوب شناسی از ویژگی‌های شاخص این بازیکن به حساب می‌آمد.

بیرجیت پرینز آلمانی با ۱۲۸ گل زده و کارلی لوید آمریکایی با ۱۲۸ گل زده در ۳۱۲ بازی به طور مشترک در رده پنجم این جدول جای گرفته‌اند. پرینز ۴۳ ساله در سال ۲۰۱۱ از فوتبال خداحافظی کرد در طول دوران پر افتخار حضورش در ورزش حرفه‌ای پنج قهرمانی جام ملت‌های اروپا، دو قهرمانی جام جهانی ۲۰۰۳ آمریکا و جام جهانی ۲۰۰۷ چین و سه مدال برنز المپیک را به دست آورد. از سوی دیگر کارلی لوید ۳۹ ساله در حال حاضر برای باشگاه نیویورک گوتام بازی می‌کند و پس از کسب مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ توکیو از رقابت‌های ملی خداحافظی کرد. لوید دو قهرمانی المپیک در ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۲ لندن به همراه دو قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۵ کانادا و ۲۰۱۹ فرانسه را در کارنامه دارد. او که به تکنیک بالا، قدرت کنترل توپ، دقت پاس و توانایی تکل زنی معروف است در ماه مارس سال ۲۰۲۱ به عنوان پردرآمدترین فوتبالیست زن جهان انتخاب شد.

همچنین بخوانید:  آموزش و پرورش را دیگرگونه بنگریم

نفر ششم این فهرست جولی فلیتینگ با ۱۱۶ گل زده در ۱۲۱ بازی ملی است. این مهاجم ۴۱ ساله در سال ۲۰۱۶ از تیم ملی اسکاتلند خداحافظی کرد و پیش از آن به مدت هشت سال پیراهن تیم زنان آرسنال را بر تن داشت. فلیتینگ جام قهرمانی به همراه تیم ملی کشورش به دست نیاورد اما افتخارات بسیاری در سطح باشگاهی کسب کرد. از ویژگی‌های قابل توجه این بازیکن قدرتش در نبردهای هوایی، ضربات سر تماشایی و استعداد تاکتیکی بود.


آخرین بازیکن پیش از رونالدو، مارتای برزیلی با ۱۱۲ گل زده در ۱۶۳ بازی است. این مهاجم ۳۵ ساله در حال حاضر برای تیم ملی این کشور و باشگاه اورلاندو پراید به میدان می‌رود. او سابقه نایب قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۷ چین و دو مدال نقره در المپیک ۲۰۰۴ آتن و ۲۰۰۸ پکن را دارد. این بازیکن همچنین بالاتر از پله و نیمار بیشترین تعداد گل زده در رده ملی برزیل را نیز از آن خود کرده است. او اولین فوتبالیست جهان در هر دو رده زنان و مردان است که موفق شده در پنج جام جهانی گلزنی کند (رکوردی که سینکلر در سال ۲۰۱۹ به آن رسید). مارتا به سرعت و مهارت اسثنایی حمل توپ معروف است که باعث شده او را با بازیکنانی چون رونالدینیو، روماریو و حتی پله مقایسه کنند که شخصا لقب “پله با دامن” را به این بازیکن داده است.

به نظر می‌رسد که رونالدوی رده هشتمی در ۳۶ سالگی قصد خداحافظی از تیم ملی را ندارد و به دنبال رویای بالا بردن جام قهرمانی جهان با پرتغال در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز حاضر باشد. دیدارهای انتخابی این رقابت‌ها و حداقل دیدارهای مرحله گروهی – در صورت صعود پرتغال – فرصت خوبی است تا او خود را چندین پله بالا بکشد. هرچند با توجه به اختلاف تعداد گل‌های زده شده توسط سه نفر اول فهرست، بعید است که ستاره پرتغالی بتواند صدر این جدول را نیز از آن خود کند.

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗