skip to Main Content
۱.۲ میلیارد دوز واکسن مازاد بر نیاز  و میلیون‌ها واکسن که در غرب دور ریخته می‌شوند
جامعه کیوسک

۱.۲ میلیارد دوز واکسن مازاد بر نیاز و میلیون‌ها واکسن که در غرب دور ریخته می‌شوند

بر اساس اطلاعاتی که امروز در بلومبرگ منتشر شده، کشورهای ثروتمند غربی تا پایان سال جاری میلادی نزدیک به ۱.۲ میلیارد دوز واکسن مازاد بر نیاز کرونا انبار خواهند کرد. این حجم عظیم واکسن، اضافه بر واکسن مورد نیاز برای واکسینه کردن ۸۰٪ جمعیت بالای ۱۲ سال این کشورها خواهد بود.
این در حالی است که کشورهای غربی بسیار کمتر از آنچه وعده داده بودند واکسن در اختیار کشورهای جهان جنوب گذاشته و کشورهایی همانند ایالات متحده آمریکا ههچنان جلوی صادرات واکسن را می‌گیرند. از تعداد ۱ میلیارد دوز واکسن وعده داده شده به کشورهای فقیر جهان از طرف گروه کشورهای ثروتمند جی-۷ تنها ۱۵٪ آن تا به امروز تحویل داده شده است.
در شرایطی که بعضی از کشورهای فقیر آفریقایی هنوز حتی یک دوز واکسن دریافت نکرده‌اند، کشورهای ثروتمند در حال برنامه ریزی دوز سوم برای جمعیت خود هستند. تصمیمی که واکنش شدید نهادهای بهداشتی جهانی همانند سازمان بهداشت جهانی را به دنبال داشته.
این بی عدالتی جهانی در توزیع واکسن در حالی است که بنا بر خبر ان‌بی‌سی آمریکا، از ماه مارس امسال تا اکنون حداقل ۱۵ میلیون دوز واکسن در آمریکا دور ریخته شده است. تخمین زده می‌شود که در ماه‌های پیش رو با توجه به واکسینه شدن اکثر جمعیت کشورهای غربی میزان واکسن‌های دور ریخته شده افزایش یابد.

همچنین بخوانید:  «کار» را دموکراتیک کنید
یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗