skip to Main Content
گرمای بی‌سابقه در شمال غربی اقیانوس آرام
زمین کیوسک

گرمای بی‌سابقه در شمال غربی اقیانوس آرام

روز دوشنبه دمای پورتلند به حدود ۴۶ درجه سانتیگراد رسید. این دما در این منطقه از شروع ثبت دما در سال ۱۹۴۰ تا به امروز بی‌سابقه بوده است. برای درک بهتر این رکورد بهتر است بدانید که معمول دما در روزهای گرم این منطقه ۲۲ درجه سانتیگراد است. تا سال گذشته، رکورد گرم‌ترین دمای اقیانوس‌ها به سال ۲۰۱۶ باز می‌گشت. اما امسال معنای نُرم‌های دما را برای کره زمین تعییر داده است. بنابر مشاهدات وبسایت Earthobservatory نیز دمای هوا در دست‌کم چهار کشور خاورمیانه من‌جمله ایران، کویت و عمان، در هفته‌ی گذشته از ۵۰ درجه سانتیگراد عبور کرده است. آن‌چه این روزها ساکنان زمین تجربه می‌کنند گرمایی بی‌سابقه است.

یک متخصص اندازه‌گیری پدیده‌های طبیعی با انتشار تصویر متحرکی از موج گرمایی که کره‌ی زمین را دربر گرفته است، در صفحه‌ توئیتر خود نوشت: «رکورد گرمایش زمین تا ظهر امروز کاملا زیر و رو خواهد شد. چیزی که می‌بینم را باورم نمی‌شود، فردا گرمتر از امروز و پس‌فردا گرمتر از فردا خواهد بود. شمال‌غربی اقیانوس آرام در آمریکا و شمال غربی کانادا (بریتیش کلمبیا) مرکز آزاردهنده‌ترین موج گرمای تاریخ خواهد بود.» کاربران بسیاری هم در جواب به این توئیت او از گرمای بی‌سابقه‌ی مناطق مورد بحث صحبت کرده‌اند.

در همین راستا کاربر دیگری در رابطه با خساراتی که گرمای بی‌سابقه به حمل و نقل عمومی می‌زنند عکس‌هایی را منتشر کرده است که در آن آسفالت نرم شده و آرماتورهای دفرم و سوراخ شده‌ی پایه‌ی پل‌ها قابل مشاهده است.

 

همچنین بخوانید:  پرده جدیدی از املاک نجومی: واگذاری ۱۱۰۰ ملک عمومی به اشخاص حقیقی و حقوقی
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗