skip to Main Content
مطالبه توقف پولی‌سازی واکسن کرونا
جامعه کیوسک

مطالبه توقف پولی‌سازی واکسن کرونا

اخبار پیرامون واکسن کووید-۱۹ در ایران نگران‌کننده است.  در ابتدا ایران مدعی شد که این واکسن را می‌سازد، سپس مقامات دولتی از ورود برخی از واکسن‌های خارجی ابراز نگرانی کردند و وزیر بهداشت اعلام کرد که «نمی‌گذارد مردم کشورش موش آزمایشگاهی بیگانگان» باشند. و در آخر رییس‌جمهور پیشنهاد واردات واکسن توسط بخش خصوصی را به میان کشید. امکان ورود بخش خصوصی به ماجرای واردات واکسن می‌تواند آغازگر بحران تازه‌ای در بازار سیاه و قاچاق واکسن شود. در همین راستا جمعی از مردم بیانیه‌ای نوشته و مطالبه «توقف پولی‌سازی واکسن کرونا و تسریع واکسیناسیون رایگان» دارند.

در این بیانیه آمده است: ما امضاکنندگان این دادخواست خواستار توقف هرگونه موازی‌کاری و مداخله‌ی بخش‌ خصوصی در فرآیند واردات و توزیع واکسیناسیون کرونا، تضمین واکسیناسیون رایگان همگانی در سریع‌ترین زمان ممکن از مجرای دولت و تحت نظارت نهادهای رسمی بهداشتی و همچنین تأسیس سامانه شفاف واکسن برای فراهم شدن امکان نظارت عمومی بر واکسیناسیون کرونا بر مبنای اولویت‌های پزشکی و به دور از ویژه‌خواری اصحاب ثروت و قدرت هستیم.

همچنین بخوانید:  دیشب جولیان آسانژ با من تماس گرفت
یک نظر
  1. خب چه اشکالی داره که بخش خصوصی اقدام به واردات واکسن کنه؟ شاید بخش خصوصی بتونه تحریم‌ها رو دور بزنه و تعداد بیشتری واکسن وارد کشور بشه.
    مسئله اصلی اینجاست که میگن بخش خصوصی واکسن وارد کنه و اون رو به صورت آزاد بفروشه. در صورتی که باید دولت تمام واکسن‌ها رو از تمام واردکنندگان خریداری کنه و بر اساس اولویتی که مشخص شده به صورت رایگان به همه‌ی مردم تزریق کنه.
    مطالبه اصلی باید تزریق رایگان و بر اساس اولویت و جلوگیری از فروش باشه نه جلوگیری از واردات!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗