skip to Main Content
مطالبه توقف پولی‌سازی واکسن کرونا
جامعه کیوسک

مطالبه توقف پولی‌سازی واکسن کرونا

اخبار پیرامون واکسن کووید-۱۹ در ایران نگران‌کننده است.  در ابتدا ایران مدعی شد که این واکسن را می‌سازد، سپس مقامات دولتی از ورود برخی از واکسن‌های خارجی ابراز نگرانی کردند و وزیر بهداشت اعلام کرد که «نمی‌گذارد مردم کشورش موش آزمایشگاهی بیگانگان» باشند. و در آخر رییس‌جمهور پیشنهاد واردات واکسن توسط بخش خصوصی را به میان کشید. امکان ورود بخش خصوصی به ماجرای واردات واکسن می‌تواند آغازگر بحران تازه‌ای در بازار سیاه و قاچاق واکسن شود. در همین راستا جمعی از مردم بیانیه‌ای نوشته و مطالبه «توقف پولی‌سازی واکسن کرونا و تسریع واکسیناسیون رایگان» دارند.

در این بیانیه آمده است: ما امضاکنندگان این دادخواست خواستار توقف هرگونه موازی‌کاری و مداخله‌ی بخش‌ خصوصی در فرآیند واردات و توزیع واکسیناسیون کرونا، تضمین واکسیناسیون رایگان همگانی در سریع‌ترین زمان ممکن از مجرای دولت و تحت نظارت نهادهای رسمی بهداشتی و همچنین تأسیس سامانه شفاف واکسن برای فراهم شدن امکان نظارت عمومی بر واکسیناسیون کرونا بر مبنای اولویت‌های پزشکی و به دور از ویژه‌خواری اصحاب ثروت و قدرت هستیم.

همچنین بخوانید:  زنان می‌توانند برای تماشای والیبال مردان به استادیوم بروند
یک نظر
  1. خب چه اشکالی داره که بخش خصوصی اقدام به واردات واکسن کنه؟ شاید بخش خصوصی بتونه تحریم‌ها رو دور بزنه و تعداد بیشتری واکسن وارد کشور بشه.
    مسئله اصلی اینجاست که میگن بخش خصوصی واکسن وارد کنه و اون رو به صورت آزاد بفروشه. در صورتی که باید دولت تمام واکسن‌ها رو از تمام واردکنندگان خریداری کنه و بر اساس اولویتی که مشخص شده به صورت رایگان به همه‌ی مردم تزریق کنه.
    مطالبه اصلی باید تزریق رایگان و بر اساس اولویت و جلوگیری از فروش باشه نه جلوگیری از واردات!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗