skip to Main Content
محکومیت اوبر به پرداخت خسارت به مسافر نابینای مورد تبعیض
جامعه کیوسک

محکومیت اوبر به پرداخت خسارت به مسافر نابینای مورد تبعیض

شرکت اوبر به پرداخت ۱.۱ میلیون دلار به یک مسافر نابینا محکوم شد.

لیزا اروینگ ساکن سانفرانسیسکو که به همراه سگ راهنمایش از سرویس شرکت اوبر استفاده می‌کرده در بیش از ۱۴ مورد با رفتار تبغیض‌آمیز از سوی رانندگان مواجه شده است. رانندگان اوبر یا اساسا از ارائه خدمت خودداری کرده و یا او را به دلیل همراه داشتن سگ راهنمایش مورد آزار کلامی قرار داده‌اند.

اوبر تلاش داشته ادعا کند که مسئول رفتار رانندگان نیست چون آنها تنها طرف قرارداد این شرکت هستند و نه کارمندان آن.

اما شرکت اوبر در دادگاه متهم شناخته شد چراکه به جای مبارزه با تبعیض و برخورد با متخلفان، به رانندگان روش‌های ارائه ندادن سرویس بدون اعلام دلایل تبعیض‌آمیز را آموزش داده است.

در ایران تبعیض علیه معلولان به اشکال مختلف و گسترده رواج دارد. به تازگی تصاویری از سقوط ولی محمدی در کانال بدون دریچه و محافظ در خیابان منتشر شده است. در نتیجه این بی‌مسئولیتی شهرداری تبریز، پاهای این نابینا آسیب دیده و از چندجا بخیه خورده است. با وجود تلاش‌های گروه‌های فعال معلولان، به نظر نمی‌رسد که اقدامات جبرانی برای این مورد و دیگر آسیب‌های ناشی از عدم رعایت حقوق معلولان از جمله مناسب‌سازی خیابان و ساختمان‌ها در جریان باشد.

همچنین بخوانید:  تامین هزینه‌های درمانی اوتیسم و ام‌اس از بودجه ۹۸حذف شد
یک نظر
  1. اوبر در دادگاه محکوم شد نه متهم. متهم کسی است که هنوز جرمش برای دادگاه اثبات نشده است و عملا هنوز بیگناه است.متهمی که جرمش اثبات شده دیگر متهم نیست و محکوم شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗