skip to Main Content
«۸۰ درصد مردم هویزه در فقر به سر می‌برند»
جامعه کیوسک

«۸۰ درصد مردم هویزه در فقر به سر می‌برند»

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها می‌گوید «۸۰ درصد مردم هویزه در فقر به سر می‌برند؛ بیشتر مردم شهرستان هویزه به نان شب‌شان محتاجند و توانایی تهیه گوشی هوشمند چند میلیونی برای فرزندان‌شان که در کلاس‌های مجازی شرکت کنند را ندارند. این شهرستان نفت‌خیز هنوز بیمارستان که هیچ، حتی یک درمانگاه درست و حسابی هم ندارد».

سعید سیلاوی گفته «مردم منطقه با از دست دادن زمین‌های کشاورزی‌شان که شرکت نفت با قیمت ارزانی آنها را خریداری کرد دچار فقر شدند؛ در حالی‌که مردم حاضر به این کار نبودند و می‌توانستند هر ساله با کشت این زمین‌ها معیشت‌شان را تامین کنند. تنها سودی که از شرکت نفت عاید مردم منطقه شده به‌کارگیری تعداد انگشت‌شماری از آنها به‌عنوان کارگر ساده در این شرکت است. فقر و بیکاری در منطقه بیداد می‌کند».

عضو شورای عالی استان‌ها با اشاره به وضعیت دانش‌آموزان مناطق نفت‌خیز توضیح داده که تنها با یک دقیقه استخراج نفت می‌توان مشکل تهیه گوشی و تبلت‌های دانش‌آموزان مناطق نفت خیز خوزستان از جمله هویزه، سوسنگرد، اهواز و مسجدسلیمان را حل کرد.

خرداد ماه امسال خبر خودکشی یکی از اهالی هویزه و کارگر میدان نفتی یادآوران منتشر شد که در محدوده چاه نفتی شماره ۱۹ دست به خودکشی زد؛ همکاران عمران روشنی‌مقدم در آن زمان اعلام کردند که او به‌دلیل مشکلات مالی و عدم دریافت حقوق ماهیانه خود را حلق‌آویز کرده است. یکی از همکارن عمران روشنی‌مقدم گفته بود «وضع مالی وی آن‌قدر بد شده بود که حتی پول نداشت با خود غذا سر کار خود بیاورد، ولی شرکت توجهی به این امر نمی‌کرد».

همچنین بخوانید:  عوارض آلایندگی نفت سه برابر کل بودجه عمرانی خوزستان

نفت درجای میدان نفتی یادآوران ۳۰/۶ میلیارد بشکه و نفت قابل استحصال آن ۲/۶ میلیارد بشکه تخمین زده شده است.

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗