skip to Main Content
وبلاگ

چرا کامنت‌ها در میدان نیاز به تایید دارند؟

یکی از مخاطبان میدان در توئیتر پرسیده بود که چرا در جایی مثل میدان باید کامنت‌ها قبل از انتشار تایید شوند؟

ما به آزادی بیان باور داریم. اما این باور به این معنا نیست که قرار است میدان را در اختیار همه نظرات موجود در جهان بگذاریم. میدان، صدا بخشیدن به صداهای کمتر شنیده شده را رسالت خود می‌داند و در انجام این رسالت به خط مشی‌هایی پایبند است.

در انتشار کامنت‌های وبسایت، موازین و محدودیت‌هایی داریم. اگرچه نظری را به خاطر مخالفت با موضع‌گیری آن رد نخواهیم کرد، اما فحاشی و توهین به اشخاص، یا گروه‌های اجتماعی در میدان جایی ندارند. بنابراین کامنت‌های حاوی فحش و توهین لاجرم از سایت حذف می‌شوند.

همچنین ما می‌بایست به برخی ملاحظات مربوط به ساز و کار نظارت بر اینترنت در ایران نیز پایبند باشیم. این ضمانت قابل دسترس بودن سایت برای همگان در ایران است.

شاید نتوانیم کامنت‌ها در میدان را مستقیما منتشر کنیم اما تضمین می‌کنیم در نظارت بر کامنت‌ها نظرات شخصی و مواضع میدان کمترین تاثیر را دارند.

همچنین بخوانید:  در روزهای آخر اسفند...
4 نظر
 1. شما خود را رسانه ای بی طرف می دانید ولی هر آدمی که اندکی با دنیای علوم انسانی و سیاست آشنای داشته باشد می فهمد که این سایت یک سایت چپ گراست. البته چپگرا یا راست گرا بودن سایتی اصلا ایراد نیست بلکه ایراد در این است که متاسفانه در تمامی رسانه های فارسی زبان یک ادعایی بر بی طرفی وجود دارد که انگار چیز مقدسی است برای یک قاضی!
  به نظر اینکه سایتی آشکارا بنویسد تحلیل ها و بررسی هایش از نگرش خاصی نشات می گیرد به هیچ وجه ایرادی ندارد و برای خوانده هم کمک می کند و هم از لحاظ اخلاقی صادق است

 2. با میدان موافقم. آزادی بیان به معنای انتشار هر جمله ی ساخته شده از کلمات نیست. به خصوص وقتی جملات این روزهای ما بیشتر باعث تلف شدن وقت و انرژی برای واکنش یا تحمل فحاشی ها و اظهار نظرهای احساسی می شود.

 3. سلام
  حرف شما درست نیست، میشه این رو قبول کرد که شما نخواهید کامنت‌های فحاشی یا کامنت‌هایی با مضامین نامناسب( که قبلا باید حتما یکجا تعریف شده باشند) رو منتشر بکنید ولی راه صحیحش این نیست که هر کامنتی قبل از انتشار بازبینی شود. راه صحیح‌تر این است که بگذارید هر کامنتی آزادانه منتشر شود و کامنت‌ها را به طور مداوم نظارت کنید که اگر کامنتی محتوای نامناسبی داشت آن را پاک کنید و کاربر(آی پی منتشر کننده) را بلاک کنید(برای مدت مشخص نه برای همیشه).
  از این قبیل مکانیسم‌ها در خیلی سایت‌ها استفاده می‌شود. خود توییتر، فیسبوک ، اینستاگرام و خیلی از همین شبکه‌های اجتماعی هم قوانین و مقرراتی دارند که باعث می‌شود هر مطلبی را نتوان در آن‌ها منتشر کرد. ولی برای کنترل این مطالب از مکانیزم‌های پیشگیرانه(بخوانید سانسور) استفاده نمی‌کنند.
  همچنین درباره اینکه گفته بودید:
  “اما این باور به این معنا نیست که قرار است میدان را در اختیار همه نظرات موجود در جهان بگذاریم. میدان، صدا بخشیدن به صداهای کمتر شنیده شده را رسالت خود می‌داند و در انجام این رسالت به خط مشی‌هایی پایبند است.”
  بله حرف شما کاملا درست است، در صورتی که این گفته شما را به محتوای مقالات و گزارشات سایت محدود کنیم نه نظرات. شما کاملا حق دارید مقالات و مطالبی منتشر کنید که با خط مشی‌های شما همخوانی بیشتری دارند، اما اگر نظرات دیگران درباره آن مطلب را سانسور کنید کار صحیحی انجام نداده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗