skip to Main Content
لگد قهرمان به بساط دروغ و بی‌عدالتی
جامعه کیوسک

کیمیا علیزاده به شایعات پایان داد

لگد قهرمان به بساط دروغ و بی‌عدالتی

کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی، در اینستاگرام خود به تکذیب‌ها و ادعاهای مسئولان کشور درباره مهاجرت خود از ایران پایان داد. او در یادداشتی که منتشر کرده، پس از تسلیت به مردم و خداحافظی از آن‌ها، به برخی از رنج‌ها و دشواری‌های زنان ورزشکار ایرانی پرداخته و در عین حال گفته است که «کسی به اروپا دعوتم نکرده و در باغ سبز به رویم باز نشده». کیمیا خطاب به هادی ساعی، دلیل اصلی رفتنش از ایران را پرهیز از «نشستن پای سفره ریاکاری، دروغ، بی عدالتی و چاپلوسی» دانسته و این تصمیم را «سخت‌تر از کسب طلای المپیک» توصیف کرده است.
تا پیش از این، مسئولان مختلف ورزش کشور در واکنش به شایعه مهاجرت کیمیا علیزاده تلاش کردند ماجرا و دلایل احتمالی آن را انکار کنند. در یکی از اولین‌ واکنش‌ها، مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش، با ادعای مهیا بودن «تمامی حمایت‌های مادی و معنوی در زندگی فردی و در حوزه حرفه‌ای برای ادامه تمرینات علیزاده»، گفت «اساساً چه دلیلی برای بی‌توجهی ایشان می‌توان بیان کرد؟». رئیس فدراسیون تکواندو هم با همین رویکرد به رفتن کیمیا واکنش نشان داده و گفت «دلیلی ندارد وی با شرایطی که داشت به کشور دیگری برود». مهدی علی‌نژاد، سرپرست معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، هم در رویکردی مشابه مدعی شد «بحث یا مشکلی نبوده که کیمیا علیزاده بخواهد از ایران برود و برای کشوری غیر از ایران مبارزه کند».
در چند سال اخیر، ورزشکاران بسیاری ایران را ترک کرده و به کشورهای دیگر مهاجرت کرده‌اند. آخرین نمونه این روند رو به افزایش، میترا حجازی‌پور بود که به دلیل شرکت بی‌حجاب در مسابقات بین‌المللی از تیم ملی شطرنج ایران اخراج شد.
همچنین بخوانید:  کارگران خارجی، زیر چکمه کارفرمایان قطری
یک نظر
  1. سلام
    به نظر من این روند خروج ورزشکاران و در اشل کلی نخبگان از کشور، جای نگرانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗