skip to Main Content
عذر بدتر از گناه رئیس‌جمهور
سیاست کیوسک

عذر بدتر از گناه رئیس‌جمهور

«من هم مثل همه مردم ایران مطلع شدم که صبح جمعه قیمت بنزین تغییر کرده است چرا که من هم این طرح را به شورای امنیت واگذار کرده بودم.» این سخنان رئیس‌جمهور مملکت در خصوص اجرای طرح سهمیه‌بندی بزنین و افزایش سه برابری آن است. حالا پس از گذشت سه روز از فاجعه هواپیمای اوکراینی علیرضا معزی؛ معاون ارتباطات اطلاع‌رسانی دفتر رئییس‌جمهور در تویتر شخصی‌اش گفته «روحانی تا عصر جمعه از علت واقعی سقوط هواپیما بی خبر بوده است».

این اظهار بی‌اطلاعی‌های رئیس‌جمهور و شانه خالی کردن از مسئولیت در قبال بحران‌ها و فجایعی ازین دست، در حالی عنوان می‌شود که رئیس‌جمهور مسئولیت نظارت بر اجرای قانون‌اساسی را بر عهده دارد و شخصا نیز مجری بسیاری از اصول قانون‌اساسی است. ضمن اینکه این مسئولیت‌های قانونی صرف‌نظر از مسولیت‌ اخلافی ست که رئیس‌جمهور برای التزام به اجرای آن سوگند یاد کرده‌است.

حسن روحانی در بیانیه‌ا‌ی درباره سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی اعلام کرده «ضرورت دارد برای رفع نقاط ضعف سامانه‌های پدافندی کشور، ترتیبات و تمهیدات لازم اتخاذ گردد تا هرگز چنین فاجعه‌ای تکرار نشود.»

این توصیه ها در حالی از سوی رئیس‌جمهور مطرح می‌شود که ریاست شورای عالی‌ امنیت ملی به عهده ایشان است و شورای عالی امنیت ملی، به منظور تأمین منافع ملی، پاسداری از انقلاب اسلامی، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی تشکیل می‌شود تا سیاست‌های دفاعی امنیتی کشور را تعیین کند.

 

 

همچنین بخوانید:  گرانی بنزین برای کم درآمدها، معافیت مالیاتی برای پردرآمدها
یک نظر
  1. مسئولیت منع پروازهای مسافربری و تجاری با چه سازمان یا شخصی است؟ چرا هیچ کس نمی گوید چرا پروازها لغو نشدند؟ از چه کسی باید بپرسیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗