skip to Main Content
پیش‌بینی رشد ۱۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال آینده
جامعه کیوسک

پیش‌بینی رشد ۱۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال آینده

دبیر شورای عالی بیمه سلامت گفت: هنوز در مورد تعرفه‌های پزشکی سال آینده تصمیمی گرفته نشده اما با توجه به رشد حدود ۱۵ درصدی اعتبارات حوزه سلامت در لایحه بودجه، احتمالا رشد تعرفه‌های پزشکی نیز در همین حدود است.

سجاد رضوی گفت: با توجه به فشار تحریم و افزایش هزینه‌های انواع کالاها و خدمات، هزینه تمام شده بسیاری از کالاها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌ها بسیار افزایش یافته و در مواردی افزایش هزینه این اقلام بیش از نرخ تورم متوسط کشور است و برای اینکه بتوانیم سطح پوشش خدمات بیمارستانی را در وضع کنونی حفظ کنیم باید میزان هزینه کرد دولت و بیمه‌ها برای پوشش خدمات بیمارستانی در سال آینده بیشتر از نرخ متوسط تورم و افزایش میانگین تعرفه‌های پزشکی باشد.

رضوی افزود: اکنون ۹۰ درصد هزینه‌های بستری بیماران و ۷۰ درصد هزینه خدمات سرپایی درمانی تحت پوشش بیمه است اما اگر بخواهیم همین سطح پوشش را با توجه به افزایش هزینه‌های بیمارستانی نگه داریم باید میزان رشد تعرفه خدمات بیمارستانی بیشتر از متوسط رشد کل تعرفه‌ها باشد.

وی گفت: با این حال هنوز درباره تعرفه‌های پزشکی سال آینده هیچ تصمیمی در شورای عالی بیمه گرفته نشده و سازمان نظام پزشکی نیز پیشنهاد خود را برای افزایش تعرفه‌های پزشکی بخش خصوصی به دبیرخانه شورای عالی بیمه ارائه نکرده است. سازمان‌های بیمه‌گر نیز هنوز پیشنهادی برای سال آینده نداشته‌اند اما برآورد کلی این است که با توجه به افزایش اعتبارات حوزه سلامت در لایحه بودجه میانگین رشته تعرفه‌های پزشکی در حدود ۱۵ درصد باشد و قرار است تا پایان امسال و قبل از شروع سال ۹۹ با پیشنهاد شورای عالی بیمه در دولت تصویب و ابلاغ شود.

همچنین بخوانید:  افزایش ۱۰۰ درصدی مزد هم کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد

در سال ۹۸، نرخ خدمات تشخیصی درمانی بخش دولتی ۱۰ و بخش خصوصی ۱۳ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش پیدا کرد.

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗