skip to Main Content
عروسی در سقز عزا شد
جامعه کیوسک

عروسی در سقز عزا شد

حدود ساعت ۱۰ پنجشنبه‌شب تالار عروسی به نام «مانگه‌شه‌و» در شهر سقز حادثه‌ای تلخ و ناگوار را به خود دید.

شهردار سقز درباره علت حادثه می‌گوید: «انفجار کپسول گاز مایع باعث ترس افراد شده و تمام حاضران در تالار نیز به سمت درب خروجی هجوم آورده و ۱۱ نفر زیر دست و پا فوت کرده که چند نفر از آنان کودک بودند.»

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز نیز گفته است: «تالار مانگه‌شه‌و دو طبقه بوده که میهمانان در طبقه بالایی در حال صرف شام بوده و به‌دلیل اینکه این محدوده گاز شهری نداشته، در طبقه پایین تالار از کپسول گاز مایع استفاده و کپسول را در داخل آب گذاشته تا مایع داخلی جوشش پیدا کرده و شعله سبب پارگی شلینگ و نشت گاز شده است.»

شهردار سقز می‌گوید: «متاسفانه ازدحام شدید جمعیت و هم‌چنین حضور ماشین‌های مختلف باعث شد تا روند امداد رسانی با مشکل مواجه شود. انفجار کپسول گاز مایع باعث ترس افراد شده و متاسفاده تمامی حاضران در تالار نیز به سمت درب خروجی هجوم می‌آورند. این هجوم افراد به دلیل ترس از آتش سوزی، بیشتر باعث می‌شود تا افراد زیر دست و پا مانده و متاسفانه در نهایت ۱۱ نفر کشته و بیش از ۴۰ نفر زخمی می‌شوند.»

۵ کودک، ۵ زن و یک مرد در این حادثه جانباخته و ۴۲ نفر دیگر هم در این حادثه ناگوار مجروح شده‌اند، که گفتنی است حال سه نفر از آنها وخیم است.

در گفته‌های مسئولین و اخبار منتشر شده هنوز مشخص نیست، چه تعدادی از جان بختگان بر اثر آتش سوزی یا به علت هجوم برای خروج از درب تالار زیر دست و پا، جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین بخوانید:  ما موظف به قانع کردن همه نیستیم

برخی از افرادی که در این حادثه سالم مانده‌اند می‌گویند تالار عروسی حتی کپسول آتش نشانی جهت اطفای حریق نداشته است.

این حادثه ناگوار در سقز همزمان با سالگرد حادثه دلخراش برای دختران شین آباد اتفاق افتاده است. امروز جمعه در کردستان عزای عمومی اعلام شده است.

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗