skip to Main Content
پای مالیات که وسط باشد بیل گیتز هم طرفدار ترامپ است
اقتصاد کیوسک

پای مالیات که وسط باشد بیل گیتز هم طرفدار ترامپ است

بیل گیتز، سرمایه‌دار امریکایی و دومین فرد ثروتمند جهان گفته است که اگر قرار باشد الیزابت وارن مالیات زیادی بر ثروتش تعیین کند، ممکن است از او در برابر ترامپ حمایت نکند. بیل گیتر در سال‌های گذشته به شدت از رفتارهای دونالد ترامپ انتقاد کرده بود.

بیل گیتز با توضیح اینکه برای مالیاتی که قرار است بدهد محدودیت‌هایی دارد گفته: «اگر قرار باشد ۲۰ میلیارد دلار مالیات بدهم مشکلی ندارم، اما اگر قرار باشد ۱۰۰ میلیارد دلار بدهم، شروع می‌کنم به محاسبه کردن که چه چیزی برایم باقی می‌ماند»

نویسنده نیویورک تایمز از گیتز می‌پرسد که او از چه کسی در انتخابات آینده آمریکا حمایت خواهد کرد. گیتز علی‌رغم همه انتقاداتی که از ترامپ در سال‌های گذشته داشته است، تعهدی نمی‌دهد که در صورتی که وارن کاندیدای نهایی دموکرات‌ها باشد به او کمک کند تا بر ترامپ فائق آید.

وارن نیز گفته که حاضر است در یک دیدار حضوری طرح مالیاتش را برای گیتز توضیح دهد. او قول داده که مالیات بیل‌گیتز کمتر از ۱۰۰ میلیارد دلار خواهد بود.

الیزابت وارن سناتور چپگرای ایالت ماساچوست امریکا در طرح مالیاتی خود می‌خواهد ۶ درصد مالیات بر ثروت وضع کند. این موضوع بسیاری از سرمایه‌داران آمریکایی را نگران کرده است.

همچنین بخوانید:  تهدید سازمان ملل از طرف ترامپ پس از رای علیه اسرائیل
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗