skip to Main Content
لباس شخصی‌ها معرفی و دادگاهی شوند
سیاست کیوسک

معترضان هنگ‌کنگی خواسته‌های خود را تغییر داده‌اند

لباس شخصی‌ها معرفی و دادگاهی شوند

پلیس هنگ کنگ به سمت معترضانی که پس از دو ماه اعتراض، شنبه ۲۷ ژوئیه (پنجم مرداد) بار دیگر به خیابان‌ها آمدند و خواسته‌های جدیدی را مطرح کردند، گاز اشک آور پرتاب کرد.

معترضان خواهان معرفی و دادگاهی شدن لباس شخصی‌هایی شدند که یکشنبه گذشته به آن‌ها حمله کرده‌ بودند.

آخر هفته گذشته ده‌ها تن از افراد لباس شخصی که چهره خود را با ماسک پوشانده بودند به افراد حاضر در این ایستگاه قطار که از تظاهرات ضددولتی بازمی‌گشتند حمله کردند. این حمله در محله یوئن لونگ رخ داد و در جریان آن دست‌کم ۴۵ تن مجروح شدند.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، لباس شخصی‌ها را که لباس سفید بر تن داشتند در حال حمله خشونت بار به شهروندان نشان می‌داد.

معترضان، نیروهای پلیس را به هم دستی با این افراد که آن‌ها را عضو گروه‌های تبهکار می‌دادند متهم می‌کنند. پلیس این اتهام را رد کرده است. معترضان امروز به سمت پلیس سنگ و بطری پرتاب کردند، پلیس نیز درا وکنش به سمت آن‌ها گاز اشک آور شلیک کرد. برخی از معترضان با چتر از خود محافظت می‌کردند.

یکی از معترضان به خبرگزاری رویترز گفت: «چترم را فراموش کرده‌ام بنابراین مجبور شدم برای محافظت از خودم راکت بدمیتون بخرم.»

معترضان که به همان محل حادثه هفته گذشته رفته بودند، تاکید دارند که نمی‌خواهند تا تاریک شدن هوا در این محل بمانند چرا که به گفته آن‌ها محله یوئن لونگ شب‌ها بسیار خطرناک است.

لایحه استرداد متهمان به چین از روز نهم ژوئن (۱۹ خرداد) آتش اعتراض‌ها را در هنگ کنگ شعله‌ور کرد به‌طوریکه در نهایت دولت محلی در تاریخ ۱۵ ژوئن پیگیری این لایحه را برای مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآورد اما این موضوع برای معترضان کافی نبود و آن‌ها خواستار حذف کامل این لایحه از دستور کار دولت محلی و استعفای رئیس دولت شدند.

همچنین بخوانید:  ساختارهای احساس

دو هفته پیش کری لام رهبر هنگ کنگ در یک نشست خبری گفته بود که  که لایحه استرداد متهمان به چین که باعث ایجاد بزرگترین بحران هنگ کنگ در سال‌های اخیر شد، «مرده» است. اقدام‌های دولت در این موضوع، به یک «شکست کامل» منتهی شده است. منتقدان خانم لم پس از این سخنان، او را به بازی با کلمات متهم کردند.

هنگ کنگ در حال حاضر خودمختار محسوب می‌شود اما طبق توافق لندن-پکن از سال ۲۰۴۷ میلادی به‌طور کامل به بخشی از کشور چین تبدیل خواهد شد.

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗