skip to Main Content
۱۹ سال کلاهبرداری از بزرگ‌ترین سازمان فضایی دنیا
دانش زمین کیوسک

۱۹ سال کلاهبرداری از بزرگ‌ترین سازمان فضایی دنیا

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط سازمان فضایی ایالات متحده(ناسا)، یکی از تامین‌کنندگان فلز این سازمان در نتایج آزمایشات دست برده و آلومینیوم تقلبی به ناسا ارائه داده‌ است. این موضوع بیش از ۷۰۰ میلیون دلار خسارت به ناسا وارد کرده و باعث شکست‌خوردن دو ماموریت ماهواره‌ای شده است.

این کلاه‌برداری در واقع توسط کمپانی «ساپا پروفایلز» زیر مجموعه کمپانی «نوسک هایدرو »پورتلند انجام شده. این کمپانی هزاران گواهینامه مربوط به قطعات آلومینیومی را طی ۱۹ سال برای صدها مشتری، از جمله ناسا، ارتش آمریکا و شرکت‌های خصوصی جعل کرده است. ناسا اعلام کرده که قرارداد همکاری با این دو کمپانی را به حالت تعلیق درآورده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که این کمپانی جمعا مبلغ ۳۴.۱ میلیون دلار بابت غرامت به ناسا، وزارت دفاع آمریکا و شرکت‌های تجاری خسارت‌دیده پرداخت خواهد کرد. هم‌چنین آن‌ها باید ۱.۸ میلیون دلار بابت سود نامشروع بپردازند. دنیس بالیوس، سرپرست آزمایشگاه نیز اعتراف کرد که شخصا در نتایج آزمایش‌ها دست برده و به کارمندانش یاد داده تا همین کار را انجام دهند. وی به سه سال زندان محکوم شده است.

 

 

همچنین بخوانید:  ایران، گرمایش زمین و توافق‌نامه پاریس
یک نظر
  1. خخخخ، اصلا شک نکنید که روایت سازی کردند! ناسا سوتی داده بدجور، حالا اینجوری داره رد گم میکنه، حفظ اعتبار ناسا مهم تر هست یا اعتبار یک زیر شرکت تولیدی قطعات به همراه چند تا پرسنل ! ؟ناسا دیده گافی که داده بدجور ممکنه صدا کنه ، اومده اینجوری لاپوشونی کنه . …..اونهمه جریمه نقدی اونوقت همش سه سال زندانی!! ؟ اصلا اینا همه به کنار، طبق ادعای این خبر ، نوزده ساله که این شرکت به ناسا و ارتش امریکا و …. داره محصول تقلبی میفروشه ، اونوقت الان فهمیدید!؟ خخخخ….خودتونید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗