در دوره‌ی نوین برزیل، دختران صورتی و پسران آبی می‌پوشند

در دوره‌ی نوین برزیل، دختران صورتی و پسران آبی می‌پوشند

وزیر جدید زنان، خانواده و حقوق بشر برزیل، دَمارِس آلوِس، که یک روحانی اوانجلیکاییست در روز دوم ژانویه در مراسم ادای سوگند دولت جدید برزیل ابراز کرد که «دوره‌ی نوینی در برزیل آغاز شده است» که در آن «پسران آبی می‌پوشند و دختران صورتی». وی همچنین افزود «دوران تعلیم و تربیت ایدئولوژیکی به پایان رسیده است و از این پس پسران و دختران [به حالت طبیعی] شاهزاده و شاهدخت پرورش می‌یابند».

آلوس که در برزیل به فردی با اعتقادات شدید مذهبی شناخته شده است، طی سخنرانی خود گفت: «هرچند دولت سکولار باشد ولی این وزارتخانه به شدت مسیحی خواهد بود و به همین خاطر و همانطور که خدا می‌خواهد، وزارتخانه یکی از زیباترین وزارتخانه‌ها خواهد بود».

وزارتخانه‌ی تحت فرمان آلوس از ابتکارات جدید دولت دست راستی ژاییر بولسونارو است. از اولین اقدامات بولسونارو پس از کسب قدرت در دسامبر سال گذشته تعطیلی وزات حقوق بشر و تاسیس وزارت زنان، خانواده و حقوق بشر در برزیل بود. این وزارتخانه در دو دوره‌ی پیش (دوره‌ی دلیما روسف) وزارت زنان، برابر نژادی و حقوق بشر نام داشت.

بولسونارو که به ترامپ برزیل مشهور است از مخالفان سرسخت احقاق حقوق زنان و بومیان برزیل، سقط جنین، سکولاریسم، اصلاحات اراضی است. وی وعده داده تا ارزش‌های مذهبی و خانوادگی را به برزیل بازگرداند. چندی پیش، نماینده‌ی پیشین آمریکا در سازمان ملل، نیکی هیلی، طی توییتی ضمن ابراز تبریک به بولسونارو، حمایت کامل آمریکا از بولسنارو را اعلام کرده بود و وجود دولت او را در برابر دولت‌های چپ‌گرای آمریکای لاتین ضروری شمرده بود.