skip to Main Content
از ۶۹ پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران، استفاده‌های دیگری می‌شود
جامعه کیوسک

از ۶۹ پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران، استفاده‌های دیگری می‌شود

مجید فراهانی در جلسه علنی شورای شهر در تذکر پیش از دستور که توسط رئیس شورای شهر قرائت شد با اشاره به توجه به بهره‌برداری مناسب از پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق بر لزوم اجرای مصوبه شورا تاکید کرد.

عضو شورای شهر تهران در این رابطه گفت: فراهم نمودن اجرای مصوبات شورا از جمله تکالیف لازم الاجراء برای کلیه سطوح اجرایی در واحدهای اجرائی شهرداری تهران است، متاسفانه علی‌رغم مصوبه «الزام شهرداری تهران به در اختیار قرار دادن پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران» در ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ به شماره ۲۱۹۲ شاهد عدم اجرای مصوبه شورا هستیم.

وی عنوان کرد: اهمیت این پایگاه‌ها و لزوم بهره‌گیری از آنها در بحران‌های فرا روی شهر تهران همچون زلزله و… بر هیچ کس پوشیده نیست و واقعا تاسف‌آور است که علی‌رغم دو تذکر اینجانب و تذکر دیگر اعضاء محترم شورا در سال گذشته برخی مدیران شهرداری پشتیبانی از تاب‌آوری شهر در برابر حوادث و اجرای مصوبه شورا در این زمینه را فدای نگاه محدود سازمانی خود و استفاده از این پایگاه‌ها در حوزه ماموریتی غیر از آنچه مورد نظر شورا بوده می‌نمایند، اکنون و در آستانه سالگرد زلزله ملارد که تهران را متاثر از خود کرد و ما شاهدش بودیم.

فراهانی اضافه کرد: اولا تعداد ۵۵ پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران در اختیار سازمان ورزش شهرداری منطقه ۸ تهران قرار دارد و این سازمان علی‌رغم تکلیف کارگروه در اسفند ماه ۱۳۹۶، برای تهیه و ارائه برنامه واگذاری پایگاه‌ها در سه بازه زمانی شش ماهه درجلسه شورای معاونین شهرداری از اجراء این تکلیف و ارائه برنامه زمانی تخلیه و واگذاری پایگاه‌های پشتیبانی و مدیریت بحران خود داری کرده است. دیگر آنکه تعداد ۵ پایگاه در اختیار سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار دارد و اقدام شایسته‌ای برای تخلیه و واگذاری به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران انجام نشده است.

همچنین بخوانید:  زباله‌های یک‌پنجم بیمارستان‌های تهران درست امحا نمی‌شود

وی ادامه داد: متاسفانه ۱ پایگاه پیش از تحویل قطعی در شهرداری منطقه ۴ در اختیار یک بهره‌بردار قرار گرفته است که هم اکنون از این پایگاه با تغییر کاربری در حال بهره برداری اقتصادی است. از سوی دیگر متاسفانه ۸ پایگاه در مناطق ۲۰، ۱۳، ۱۲ و ۳ یا از سوی مناطق رأسا در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا به بهره‌بردار واگذار شده و اقدام لازم برای واگذاری به سازمان مدیریت بحران از سوی این مناطق انجام نگرفته است.

فراهانی در پایان صحبت‌های خود گفت: جمعا تعداد ۶۹ پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران در مسیر اجرای مصوبه شورا از سوی واحدهای اجرائی مختلف شهرداری تهران به بهانه‌های مختلف به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران واگذار نشده است.

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗