skip to Main Content
مدیران آمریکایی ۳۱۲برابر بیشتر از کارگران حقوق می‌گیرند
اقتصاد کیوسک

مدیران آمریکایی ۳۱۲برابر بیشتر از کارگران حقوق می‌گیرند

اقتصاد آمریکا این روزها خیلی پررونق است، به ویژه اگر شما مدیرعامل یک شرکت باشید. میزان درآمد مدیران شرکت‌های بزرگ آمریکایی در سال گذشته سر به آسمان می‌گذارد درحالیکه حقوق کارگران معمولی به زحمت تکانی خورده است.

بر اساس مطالعه جدید موسسه سیاست‌های اقتصادی آمریکا، مدیران ۳۵۰ شرکت بزرگ آمریکا به طور متوسط در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۹ میلیون دلار درآمد داشته‌اند که ۱۷درصد نسبت به سال قبل‌ترش بیشتر است. در همین حال حقوق کارگران معمولی در همین دوره به زحمت ۰/۲ درصد افزایش پیدا کرده.

این به معنی این است که مدیران به طور متوسط سالانه ۳۱۲ برابر کارگران معمولی درآمد دارند. این میزان حتی با سال ۲۰۱۶ هم فاصله زیادی دارد چراکه در این سال فاصله حقوق مدیران و کارگران ۲۷۰ برابر بود. اما از این غافلگیرکننده‌تر اینکه ۵۰ سال پیش یعنی در سال ۱۹۶۵ مدیران فقط ۲۰ برابر کارگران معمولی درآمد داشتند.

تئوری‌های زیادی درباره اینکه چرا مدیران باید در پول شنا کنند ارائه می‌شود اما از آن مهم‌تر اینکه این مطالعه نشان می‌دهد هیچ نشانه‌ای از توقف یا کاهش نابرابری حقوق که در سال‌های گذشته به حال انفجار رسیده وجود ندارد و حتی معافیت‌های مالیاتی جدید باعث افزایش درآمد مدیران هم خواهد شد.

همچنین بخوانید:  جک دورسی، یک‌سوم سهام خود را به کارمندان توییتر واگذار کرد
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗