skip to Main Content
اختلاف ۱۳۵۰میلیارد تومانی دخل و خرج شهرداری تهران در ۶ماه اول امسال
جامعه کیوسک

اختلاف ۱۳۵۰میلیارد تومانی دخل و خرج شهرداری تهران در ۶ماه اول امسال

شهرداری تهران گزارش مالی ۶ماهه ابتدای امسال را منتشر کرده است که بر اساس آن هزینه‌های شهرداری در این مدت هزار و ۳۵۰میلیارد تومان از میزان درآمدها بیشتر شده است.

کل هزینه‌های شهرداری در ۶ماهه اول امسال معادل هفت هزار و ۹۲۶ میلیارد تومان و کل درآمدهای وصولی ۶هزار و ۷۶۶ میلیارد تومان بوده‌است. بر اساس گزارش این اختلاف مربوط به ۹۷۳ میلیارد تومان وام دریافتی و ۲۹۸ میلیارد تومان استرداد واحدهای شهرداری است که هیچ کدام در سیستم درآمدی ثبت نشده است.

محمود میرلوحی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در این‌باره گفته از کل هزینه‌ها ۷۴ درصد به صورت نقدی و ۲۶ درصدی به صورت غیرنقدی ثبت شده است و از سوی دیگر فقط ۶۸ درصد از درآمدها نقدی به خزانه شهرداری تهران واریز شده‌است و پاسخ مشخصی برای ۳۲درصد باقی‌مانده وجود ندارد

این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه میان گزارشی که در اختیار رئیس شورا قرار گرفته است با اطلاعاتی که از شورا و شهرداری قبلی ارائه شده است، تناقض  وجود دارد، اضافه کرده.چندین ماه قبل از حضور نجفی بدهی‌ها زیر ۲۰ هزار میلیارد تومان گزارش می‌شد و تازه ادعا می‌کردند درآمد معوق نیز دارند اما شهردار جدید تهران در آخرین نشست فصلی مدیران شهری اعلام کرد که تا این لحظه ۵۲ هزار و ۵۰۰  میلیارد تومان بدهی شناسایی شده است که از این میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی قطعی است.

به گفته میرلوحی همچنین آمارهای متناقضی از میزان کارکنانی که در شهرداری تهران مشغول به کارند، شنیده می‌شود، از رقم ۵۰ هزار شنیده شد تا جاییکه بالاخره خودشان اعلام کردند ۶۳ هزار نفر در شهرداری مشغول به کارند که باز هم با حقیقت فاصله داشت و بر اساس اعلام شهردار جدید چیزی حدود ۶۸ هزار و ۳۰۰ نفر در شهرداری تهران مشغول به کارند.

همچنین بخوانید:  وزیر دارایی یونان در نشست لندن بدهی آلمان را بخشید

با پایان‌یافتن دوره مدیریت ۱۲ساله محمدباقر قالیباف بر شهرداری تهران همچنان سازوکار مالی این دوره مشخص نشده است. میزان بدهی‌های شهرداری یکی از مواردی است که ادعاهای مختلفی درباره آن مطرح است و همچنان به روشنی مشخص نیست شهرداری تهران چه میزان بدهی دارد.

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗