skip to Main Content
پاییز امسال باد به پرچم تبلیغات دولت نمی‌وزد
جامعه زمین کیوسک

پاییز امسال باد به پرچم تبلیغات دولت نمی‌وزد

در حالیکه دولت در چند سال گذشته تلاش داشت بهبود کیفیت هوا را به کارهای انجام‌شده در این زمینه نسبت دهد، تشدید آلودگی هوا در پاییز امسال نشان داد که همچنان میزان وزش باد کیفیت هوای تهران را تعیین می‌کند.

به گفته سولماز احدی، کارشناس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیمه نخست پاییز امسال، دوبرابر آلوده‌تر از مدت مشابه سال گذشته بوده و آمارها نشان می‌دهد کیفیت هوا سیر نزولی پیدا کرده است.

به گفته او در ۴۵ روز نخست پاییز سال ۹۵، هوا ۸۴ درصد سالم و ۱۶ درصد ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و روزی به عنوان ناسالم برای همه نداشت اما در مدت مشابه سال ۹۶ هوا دو درصد پاک، ۶۷ درصد سالم، ۲۹ درصد ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ درصد ناسالم برای همه بوده است.

افت کیفیت هوای امسال نسبت به سال گذشته در شرایطی رخ داده که هوا در کل مهر ماه پاک و سالم بود اما سکه آلودگی هوا در آبان ۹۶، روی آلوده خود را به مردم تهران نشان داد تا ۱۴ روز متوالی هوا آلوده باشد. پیش از این در سال ۹۴، هوای تهران در طولانی‌ترین دوره آلودگی هوا ۲۰ روز آلوده بود و اگر ناپایداری‌های جوی به داد تهران نرسد، رکورد آلودگی هوای سال ۹۴ شکسته خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی هم پیشتر با اشاره به بهبود وضعیت آلودگی هوا در تهران گفته بود خیلی نباید بر این باور باشیم که کاهش غلظت به دلیل فعالیت‌های دولت یا شهرداری بوده است. بنزین بی‌کیفیت، خودروهای با مصرف سوخت بالا، موتورسیکلت‌ها کاربراتوری و ضعف سامانه حمل و نقل عمومی تهران مهم‌ترین دلایل آلودگی شهرند.

همچنین بخوانید:  خور موسی رتبه یک دنیا در آلودگی به جیوه است
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗