skip to Main Content
هر پروژه‌ انتقال آبی میخی بر تابوت زاینده‌رود است
جامعه زمین کیوسک

هر پروژه‌ انتقال آبی میخی بر تابوت زاینده‌رود است

یک فعال محیط زیست می‌گوید هر برداشتی جدیدی در هر منطقه‌ای از حوزه زاینده‌رود در هر استانی که باشد همچون میخی به تابوت زاینده‌رود خواهد بود. طرح انتقال آب بن – بروجن یکی از همان طرح‌ها است و این برداشت‌ها چیزی جز نابودی زاینده‌رود در پی ندارد.

به گفته محمد کوشافر هرکسی بر مسند وزارت نیرو نشست باید به فکر ایران باشد و نباید تحت تاثیر قومیت قرار گیرد چراکه ضرر هر استان ضرر همه کشور است.

او در ادامه اضافه کرده یکی از ساده‌ترین راه‌کارهای رهایی از مشکلات آبی فلات مرکزی کشور جلوگیری از بارگزاری مجدد و قطع بارگزاری بر روی این رودخانه است چراکه اگر فشار مضاعف بر روی زاینده‌رود نباشد، این رودخانه می‌تواند نجات پیدا کند.

کوشافر همچنین گفته در برنامه ششم توسعه در زمین‌ها شیب‌دار در کل کشور مجوز باغ‌داری صادر شده است. این یعنی نیاز آبی جدید؛ چرا در یک برنامه به این موضوعات دقت نشده است؟

یکی از بزرگترین دلایل بحران آب که قسمت وسیعی از ایران را دچار خود کرده، طرح‌های انتقال آب، سدسازی‌های بی‌مطالعه، استفاده بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی و مدیریت ناکارآمد منابع آب است. این روند با وجود شعارهای دولت در سال‌های گذشته درباره لزوم حفاظت از منابع آب همچنان ادامه دارد. به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، ایران با شرایط آبی امروز تا ‍۱۵سال آینده از بین می‌رود

همچنین بخوانید:  ایران با شرایط آبی امروز تا ‍۱۵سال آینده از بین می‌رود
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗