یک مقام دولتی در وزارت بهداشت تایید کرده که پارازیت‌ها مضرند و عامل بروز بیماری‌اند. رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات وزیر بهداشت گفته پارازیت‌ها برای سلامت افراد جامعه مضرند و باید در اولین فرصت قطع شود.

او با اشاره به اینکه درهیچ کشوری تا کنون در زمینه تاثیر این امواج مطالعه‌ای صورت نگرفته، چون کشورهای دیگر کمتر از پارازیت استفاده می‌کنند گفته اما با توجه به مطالعاتی که تاکنون بر روی حیوانات صورت گرفته مضر بودن این امواج به اثبات رسیده است.

به گفته ملک‌زاده پارازیت‌ها علاوه بر آسیب‌های جدی به سلامت افراد می‌توانند منجر به تولد نوزادان ناقص و حتی سقط جنین شوند. او همچنین اضافه کرده برای اینکه روند این مطالعات به درستی صورت گیرد در مرحله اول باید بخش‌هایی که پارازیت تولید می‌کنند باید با وزارت بهداشت همکاری داشته باشند.

موضوع مضر بودن پارازیت‌ها بارها از طرف مراکز دانشگاهی هشدار داده شده است و اعتراض‌هایی هم در این زمینه در شهرهایی مانند شیراز از طرف مردم صورت گرفته است با این‌حال همچنان مراکزی که دولت می‌گوید کنترل آنها در دستش نیست برای جلوگیری از دریافت کانال‌های ماهواره‌ای به ارسال پارازیت مشغولند. هرچند دولت بر اساس قانون مکلف به پیگیری قطع پارازیت‌ها است.

لینک دکهٔ خبر: عصر ایران

۲ نظر

  1. حتی همین عبارت هم جای سوال داره:”برای اینکه روند این مطالعات به درستی صورت گیرد در مرحله اول باید بخش‌هایی که پارازیت تولید می‌کنند باید با وزارت بهداشت همکاری داشته باشند.”
    یه اقدام کاملا اشتباه و بی فایده رو اصلا چرا انجام می دن که حالا سر مضر بودن یا نبودنش بخوان بحث کنن یا روی مردم مطالعه! کنن.
    کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم.

  2. طراحی چهره با پاستل

    خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت
    مفید

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *