skip to Main Content
وزارت بهداشت می‌گوید پارازیت‌ها موجب تولد نوزادان ناقص می‌شود
جامعه کیوسک

وزارت بهداشت می‌گوید پارازیت‌ها موجب تولد نوزادان ناقص می‌شود

یک مقام دولتی در وزارت بهداشت تایید کرده که پارازیت‌ها مضرند و عامل بروز بیماری‌اند. رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات وزیر بهداشت گفته پارازیت‌ها برای سلامت افراد جامعه مضرند و باید در اولین فرصت قطع شود.

او با اشاره به اینکه درهیچ کشوری تا کنون در زمینه تاثیر این امواج مطالعه‌ای صورت نگرفته، چون کشورهای دیگر کمتر از پارازیت استفاده می‌کنند گفته اما با توجه به مطالعاتی که تاکنون بر روی حیوانات صورت گرفته مضر بودن این امواج به اثبات رسیده است.

به گفته ملک‌زاده پارازیت‌ها علاوه بر آسیب‌های جدی به سلامت افراد می‌توانند منجر به تولد نوزادان ناقص و حتی سقط جنین شوند. او همچنین اضافه کرده برای اینکه روند این مطالعات به درستی صورت گیرد در مرحله اول باید بخش‌هایی که پارازیت تولید می‌کنند باید با وزارت بهداشت همکاری داشته باشند.

موضوع مضر بودن پارازیت‌ها بارها از طرف مراکز دانشگاهی هشدار داده شده است و اعتراض‌هایی هم در این زمینه در شهرهایی مانند شیراز از طرف مردم صورت گرفته است با این‌حال همچنان مراکزی که دولت می‌گوید کنترل آنها در دستش نیست برای جلوگیری از دریافت کانال‌های ماهواره‌ای به ارسال پارازیت مشغولند. هرچند دولت بر اساس قانون مکلف به پیگیری قطع پارازیت‌ها است.

همچنین بخوانید:  وضعیت بحرانی کرونا در سیستان و بلوچستان
3 نظر
 1. نقیض اندر نقیض
  بعنوان یک کارشناس عرض میکنم توان گوشی های تلفن همراه بیش از صد میلیون برابر سیگنالهای پارازیت است
  امواج دریافتی ماهواره بقدری ضعیف است که باید با آنتنهای بشقابی و آنهم همجهت با ماهواره دریافت شوند بنابر این اختلال ]نها با کمترین توان انجام میپذیرد
  کافیست فقط جستجوی مختصری بابت عواقب گوشی همراه در حالت تماس بر روی مغز انسان یا تخم مرغ داشته باشیم
  واقعا شرم آوره که یک یه مدیر دولتی حرفهای ضد انقلاب را میزنه
  باید یه همچین فردی را محاکمه کرد
  اگر کار ایشان تشویش اذهان عمومی نیست پس چه نامی میتوان روی آن نهاد

 2. حتی همین عبارت هم جای سوال داره:”برای اینکه روند این مطالعات به درستی صورت گیرد در مرحله اول باید بخش‌هایی که پارازیت تولید می‌کنند باید با وزارت بهداشت همکاری داشته باشند.”
  یه اقدام کاملا اشتباه و بی فایده رو اصلا چرا انجام می دن که حالا سر مضر بودن یا نبودنش بخوان بحث کنن یا روی مردم مطالعه! کنن.
  کار بد مصلحت آن است که مطلق نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗