ادعای «خانه بزرگتر و رفتن به خارج» برای خودسوزی هفت‌تیر

ادعای «خانه بزرگتر و رفتن به خارج» برای خودسوزی هفت‌تیر

رئیس بنیاد شهید مدعی شده همسر جانبازی که روز گذشته در میدان هفت‌تیر خودسوزی کرده نه بحث درمان بلکه اهداف دیگری مانند خرید خانه بزرگتر و سفر به خارج بوده است.

حمیدعلی صمیمی گفته نورمحمدی از جانبازان ۱۵ درصد بودند که به دلیل عارضه مادرزادی و بیماری صعب‌العلاج قطع نخاع شده بودند و بیماری ایشان در عارضه جنگی نمی‌گنجد. اما با این وجود با توجه به شرایط ویژه‌ای که داشتند او را به کمیسیون پزشکی ارجاع دادیم و جانبازی ایشان به ۲۵ درصد ارتقاء یافت و به دلیل عارضه نخاعی که داشتند خدمات یک جانباز ۷۰ درصد را دریافت می‌کنند.

به گفته او همسر و فرزند این جانباز بارها تقاضاهایی داشتند که عمدتا غیردرمانی بود. مانند این  که مسکن‌شان کوچک است و می‌خواهند به جای دیگر نقل مکان کنند. اما متوجه شدیم که هزینه‌ای برای خرید منزل بزرگتر دارند چندان صحیح نیست.

صمیمی مدعی شده همسر این جانباز کمی بعد خواستار رفتن به خارج شده نه برای درمان. او گفته به نظر ما دلیل انتشار عکس‌هایی توسط همسر این جانباز در این تجمعات و  در زمانی که در چادری نشسته‌اند و در نهایت خودسوزی کرده‌اند، بحث درمان نیست و هدف دیگری را دنبال می‌کنند.

او همچنین گفته همسر این جانباز هم اکنون در یکی از بیمارستان‌های تخصصی سوانح و سوختگی بستری است. درصد سوختگی ایشان چهار تا پنج درصد است و تا دو، سه روز آینده نیز مرخص خواهند شد و پس از بهبودی کامل مجدد با آن‌ها نشست‌هایی برگزار خواهیم کرد.