skip to Main Content
مرگ بیمار زاهدانی بر اثر سقوط چراغ اتاق عمل
جامعه کیوسک

مرگ بیمار زاهدانی بر اثر سقوط چراغ اتاق عمل

بیمار زاهدانی که برای انجام عمل آب مروارید چشم به یکی از کلینیک‌‌های جراحی زاهدان مراجعه کرده بود، در پی سقوط چراغ سقفی اتاق عمل و درمان‌نشدن به موقع جان خود را از دست داد.

این اتفاق اول دی ماه رخ داده است. در حالیکه این بیمار منتظر عمل جراحی بوده چراغ اتاق عمل از ارتفاع سه متری روی او سقوط می‌کند که باعث جراحت و بی‌هوشی او می‌شود اما پس از به هوش آمدن پزشک جراح به‌رغم درخواست توقف عمل از طرف بیمار اقدام به بیهوشی و ادامه‌دادن جراحی می‌کند.

بیمار بعد از سونوگرافی از ناحیه شکم مرخص می‌شود اما بعد از چند رو بیمار با درد شکم به پزشک مراجعه می‌کند و متخصصان متوجه ضربه به روده‌ها و عفونت شکم می‌شوند و بعد از بستری‌شدن به دلیل گستردگی عفونت بیست و پنجم دی‌ماه در تهران جان خود را از دست می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این رابطه گفته این پرونده به هیات انتظامی سازمان نظام پزشکی زاهدان ارجاع شده است.

اشتباه پزشکی در سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است. بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی به‌طور میانگین هر روز هشت مورد خطای پزشکی از طرف این سازمان تایید می‌شود. تابستان امسال هم عباس کیارستمی، فیلمساز نامدار ایرانی بر اثر خطای پزشکی جان خود را از دست داد.

همچنین بخوانید:  طرح اتوبوس ایدز به بهانه ترویج بی‌بندوباری متوقف شد
یک نظر
  1. با سلام .من یه مدتی تو شرکت سازنده این چراغ ها که به اسم فرار تجارت تو اشتهارد هستش کار می‌کردم و اداری بودم .
    فقط چیزی که متعجبم میکنه اینه که چرا فقط یدونه تاحالا افتاده من که qcاینارو میدیدم احتمال میدادم ۹۰ درصد سقوط کنن ولی فکر کنم بیمارانمون فعلا شانس باهاشون یار بوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗