skip to Main Content
ورود فاضلاب تصفیه نشده بیمارستان‌های رشت به زرجوب و گوهررود
زمین کیوسک

ورود فاضلاب تصفیه نشده بیمارستان‌های رشت به زرجوب و گوهررود

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه حدود ۱۴۰ هزار مترمکعب فاضلاب شهری و خانگی به رودخانه‌های زرجوب و گوهررود می‌ریزد؛ گفت: بخشی از فاضلاب‌های بیمارستانی رشت است که ۴۲ درصد تصفیه شده و ۵۷ درصد آن تصفیه نشده؛ وارد این دو رودخانه می‌شود.

قربانعلی محمدپور در گفتگو با ایلنا؛ در ارتباط با آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود  گفت: این دو رودخانه که از شهر رشت عبور می‌کنند و به تالاب انزلی منتهی می‌شوند متاسفانه دچار آلودگی‌های بسیاری هستند به طوری که حدود ۱۴۰ هزار مترمکعب فاضلاب شهری و خانگی وارد این دو رودخانه می‌شود که تنها ۲۰ درصد آن تصفیه شده است.

او همچنین ادامه داد: همچنین حدود ۲۴ هزار مترمکعب در روز فاضلاب شهرک صنعتی که البته ۷۰ درصد آن تصفیه شده است به این دو رود می‌ریزد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان اضافه کرد: ۳۴۵ مترمکعب در روز در هوای آفتابی و هزار و ۲۹۶ مترمکعب در روزهای بارانی شیرابه مرکز دفع پسماند سراوان به این رودخانه‌ها ریخته می‌شود که عدد قابل ملاحظه‌ای است.

محمدپور درباره اقدامات صورت گرفته برای رفع این مشکلات توضیح داد: از یک ماه گذشته بهینه‌سازی دفع پسماند آغاز شده و در سال آینده تصفیه‌خانه‌ای در پایین دست مسیر شیرابه مرکز دفع پسماند ساخته می‌شود، همچنین سه تصفیه‌خانه برای سه بیمارستان در حال ساخت است که تا نیمه اول سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.

اغلب بیمارستان‌ها در کشور با مشکل پسماندهای آلوده دست به گریبانند. نبود زباله‌سوز، دستگاه‌های ضدعفونی کننده زباله و سامانه‌های تصفیه آب از جمله این مشکلات‌اند.

همچنین بخوانید:  رئیس‌جمهور پرتغال مانع تشکیل دولت احزاب چپ‌گرا شد
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗