skip to Main Content
دفاع شورای شهر تهران از احداث اتوبان در پارک ملی سرخه‌حصار
زمین کیوسک

با وجود هشدارهای کارشناسان محیط زیست

دفاع شورای شهر تهران از احداث اتوبان در پارک ملی سرخه‌حصار

درحالی که کارشناسان محیط زیست معتقد هستند؛ با احداث اتوبان شهید شوشتری علاوه بر قطع شدن تعداد زیادی درخت آخرین جمعیت آهوی استان تهران از بین می‌رود و همچنین رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران عنوان کرده است که احداث این اتوبان و تونل مربوط به آن می‌تواند؛ گدار حیات وحش را با مشکل روبرو کند، رییس کمیسون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران بر این باور است که احداث تونل در این پارک ملی مشکل زیست محیطی ندارد.

احمد دنیامالی رییس کمیسون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد احداث اتوبان شهید شوشتری که گفته می‌شود؛ بخشی از مسیر آن با پارک ملی سرخه‌حصار تداخل دارد، گفت: احداث اتوبان شهید شوشتری را پیگیری می‌کنیم تا موانع زیست محیطی آن برداشته‌ شود.

وی تصریح کرد: طرح این اتوبان در حال حاضر تغییر داده شده و قرار است؛ چند کیلومتر تونل در آن زده شود تا موانع محیط‌زیستی آن برطرف شود، زیرا تا این مساله به سرانجام نرسد؛ مشکل احداث اتوبان شهید شوشتری نیز حل نمی‌شود.

وی در پاسخ به اینکه کارشناسان معتقدند؛ احداث تونل در زیر پارک ملی می‌تواند به محیط‌زیست و به ویژه حیات‌وحش منطقه آسیب بزند، افزود: تونل ربطی به محیط زیست ندارد؛ در دنیا هم همین است، این تونل مشکل ندارد و این مساله را از طریق سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر دستگاه ها پیگیری می‌کنیم.

رییس کمیسون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: تونلی که از ۲۰ متری زیر پارک ملی عبور می‌کند که مشکلی ندارد و حاضرم با هر کارشناس زیست محیطی در این باره مناظره کنم.

همچنین بخوانید:  شکسته شدن رکورد کرونا در استان «سفید»

دنیامالی در مورد اینکه برخی عنوان می‌کنند؛ تونل می‌تواند؛ در سیستم هیدرولوژیک و آبهای زیرزمینی منطقه نیز مشکل ایجاد کند، توضیح داد: آبهای زیر زمینی پایین‌تر از تونل هستند، دعا کنید؛ مشکل این اتوبان حل و هرچه زودتر احداث شود.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗