skip to Main Content
مرگ‌ومیر کرونا بیش‌ از دوبرابر آمار دولت است
عمومی کیوسک

گزارش فایننشیال‌تایمز از مرگ‌ومیر کرونا در انگلستان

مرگ‌ومیر کرونا بیش‌ از دوبرابر آمار دولت است

تعداد مرگ‌ومیر ناشی از کویید۱۹ در انگلستان دوبرابر آن چیزی است که دولت این کشور اعلام کرده است. این را تحلیل فایننشیال‌تایمز از آمار تمام مرگ‌ومیرها در انگلستان می‌گوید؛ آماری که مرکز ملی آمار انگلستان ارائه داده است. بر اساس گزارش فایننشیال‌تایمز داده‌ها نشان می‌دهند حدود ۴۱هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خودشان را از دست‌ داده‌اند، اما آمار دولت که مبتنی بر آمار مرگ‌های بیمارستانی با تست مثبت کرونا است فقط مرگ ۱۷هزار و ۳۳۷ نفر را تایید می‌کند.

فایننشیال‌تایمز با بررسی آمار کل مرگ‌ومیرهای هفته منتهی به دهم آپریل (حدود دو هفته پیش) و مقایسه آن با آمار مرگ‌ومیرهای ۲۰ سال اخیر در همین بازه زمانی، به این نتیجه رسیده که تعداد مرگ‌ومیرهای امسال ۷۵ درصد بیشتر از حد نرمال است و این در بیست سال گذشته بی‌سابقه بوده.

با این حساب می‌شود حدس زد کشورهایی که آمار مرگ‌ومیر کرونا در آن‌ها تنها بر اساس تست مثبت افراد فوت‌شده در بیمارستان‌ها محاسبه می‌شود، تصور دقیقی از بلایی که کرونا بر سر مردم کشورشان آورده ندارند. البته این خوشبینانه‌ترین حدس است؛ چرا که می‌شود چنین سیاستی در شمارش تلفات کرونا را عمدی و ناشی از پنهان‌کاری دولت‌ها هم دانست.

همچنین بخوانید:  ماجرای زندانیان محکوم به کرونا
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗