skip to Main Content
رانندگان اتوبوس شهری در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند
کیوسک

رانندگان اتوبوس شهری در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند

درپی شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان بخصوص در تهران، رانندگان شرکت واحد با خطرات جدی‌تر ابتلا به کرونا قرار گرفته‌اند. رانندگان خطوط بی آر تی و رانندگان بخش خصوصی در دیگر خطوط در طول ساعات کاری صدها تن از مسافران را درسطح شهر جابجا می‌کنند و در مجاورت قرار گرفتن با این تعداد از شهروندان خطر ابتلا رانندگان را به کرونا افزایش می‌دهد.
عدم امکانات برای اقدامات پیشگرانه از ابتلا به ویروس کرونا، می تواند هم برای رانندگان و هم مسافران خطرات ابتلا به این بیماری را افزایش بدهد.

براساس گزارشات رسیده به سندیکای کارگران شرکت واحد مدیریت شرکت واحد تاکنون اقدام به تامین ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی برای رانندگان نکرده است. متاسفانه سرویس‌های بهداشتی مبدا و مقصد خطوط مایع دستشوئی که رانندگان و کارگران بتوانند دست‌های خود را با شستشو حداقلی ضدعفونی کنند وجود ندارد و معمولا مایع دست‌شویی‌ها با آب مخلوط شده که هیچگونه کیفیتی برای ازبین بردن ویروس و میکرب‌‌های دست‌های کارگران را ندارد.

خدمات‌دهندگان عمومی مانند رانندگان وسایل نقلیه عمومی، رفتگران شهرداری و کادر درمانی و پزشکی این روزها در معرض خطر جدی‌تری قرار دارند. با افزایش تعداد قربانیان،به نظر می‌رسد مقامات مسئول هنوز راهکار ویژه و مشخصی برای حمایت و محافظت از کارمندان بخش عمومی در نظر نگرفته‌اند. تا به امروز ایران پس از چین بیشترین تعداد قربانی ویروس کرونا را داشته است.

 

همچنین بخوانید:  چگونه با ویلچر از لابه‌لای ویروس‌ها برانیم؟
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗