skip to Main Content
‏درخواست تعطیلی دانشگاه‌ها تا تعطیلات نوروز
جامعه کیوسک

‏درخواست تعطیلی دانشگاه‌ها تا تعطیلات نوروز

‏در حالی که هر روز اخبار جدیدی از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها منتشر می‌شود، طی دو روز گذشته دانشجویان سراسر کشور با امضای متنی خطاب به وزرای علوم و بهداشت و رییس دانشگاه آزاد خواستار تعطیلی تمامی دانشگاه‌های کشور تا تعطیلات نوروز شدند.

‏در این متن به وضعیت خوابگاه‌ها و بازگشت بسیاری از دانشجویان به شهرهای خود در تعطیلات نوروز اشاره شده است و دانشجویات تاکید کرده‌اند که ادامه روند موجود می‌تواند سبب تشدید انتقال ویروس کرونا و تسریع شایع شدن آن شود.

‏در همین راستا وزیر بهداشت در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرد در جلسه اخیر ستاد کنترل بیماری کرونا این موضوع در حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح شده اما تصمیم‌گیری در این باره به جلسات آتی موکول شده است.

‏این در حالی است که تا لحظه نگارش این خبر بیش از سی و پنج هزار دانشجو از سراسر کشور درخواست تعطیلی دانشگاه‌ها تا نوروز را در وبسایت کارزار امضا کرده‌اند.

 

درخواست تعطیلی دانشگاه‌ها برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا

به نام خدا

جناب آقای دکتر منصور غلامی
وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری؛
جناب آقای دکتر سعید نمکی
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛
جناب آقای دکتر محمدمهدی طهرانچی
ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی؛

چنانچه مستحضرید ویروس کرونا در بسیاری از استان‌های کشور شایع شده است و بیم آن می‌رود که این بیماری به سرعت تسری یابد و باعث خسارات جبران ناپذیر گردد. به خوبی می‌دانید که خوابگاه‌های دانشجویی یکی از مکان‌هایی است که امکان گسترش بیماری‌های واگیردار در آن بالاست و باتوجه به اینکه دانشگاه یکی از مناطق پرتردد است و دانشجویان اکثرا توسط وسایل حمل و نقل عمومی به محل دانشگاه تردد دارند، و همچنین باتوجه به نزدیکی به ایام تعطیلات عید نوروز و بازگشت بسیاری از دانشجویان به شهرهای خود، احتمال تشدید انتقال این ویروس بسیار بالاست.

همچنین بخوانید:  تولید بالای نفت‌کوره در پالایشگاه اصفهان

ما امضا کنندگان این متن ضمن انتقاد از عدم توجه کافی مسئولین آموزش عالی کشور به مسائل پیش آمده، درخواست داریم تا به توصیه متخصصین امر، نسبت به تعطیلی دانشگاه‎‌های سراسر کشور تا عید نوروز اقدام نمایید.

بدیهی است در غیر این صورت مسئولیت سلامت دانشجویانی که به این ویروس آلوده شوند با مسئولین ارشد آموزش عالی کشور است.

یک نظر
  1. این کار اشتباهه

    هیچ تاثیری روی مهار ویروس نداره چون والدین و اطرافیان دانشجو ها میرن سر کار و توی مترو و اداره احتمال ابتلا زیاده

    پس‌تعطیلی دانشگاه نمیتونه اثر زیادی داشته باشه

    درضمن کلاس ها و امتحانا اینجوری تا آخرای تابستون ادامه داره و واقعن خراب میشه ترم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗