skip to Main Content
دو مورد ابتلا به کرونا در ایران تایید شد
جامعه کیوسک

دو مورد ابتلا به کرونا در ایران تایید شد

وزارت بهداشت ایران از مثبت شدن آزمایشات اولیه دو مورد مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید خبر داده است؛ رییس روابط عمومی وزارت بهداشت گفته «آزمایش اولیه به عمل آمده از نمونه‌های ارسالی مشکوک به ابتلا به کروناویروس جدید، در دو مورد مثبت گزارش شده است و آزمایشات بعدی برای بررسی قطعیت موضوع در حال انجام است و نتایج آن نیز به محض آماده شدن به اطلاع عموم خواهد رسید».

کیانوش جهانپور توضیح داده «ظرف دو روز گذشته موارد مشکوک به ابتلا به کروناویروس در شهر قم مشاهده شد که به محض دریافت گزارش، تیم‌های شناسایی و مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های واکنش سریع در شهر قم مستقر شده و طبق پروتکل‌های موجود افراد مشکوک تحت ایزولاسیون قرار گرفته و از آنها نمونه آزمایشگاهی اخذ شد؛ در میان نمونه‌های ارسالی، آزمایشگاه مرجع، دقایقی پیش نتایج آزمایش اولیه دو مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس مثبت گزارش کرده و برخی موارد نیز آنفلوآنزای تیپ B اعلام شده است. مراحل بعدی آزمایشات در حال انجام است و نتیجه قطعی آزمایشات نهایی این موارد، پس از مشخص شدن به اطلاع عموم خواهد رسید».

جهانپور هم‌چنین گفته «تیم‌های مدیریت و کنترل بیماری‌های واگیر در شهر قم مستقر شده‌اند، بخش ایزوله منفی برای ایزولاسیون موارد مشکوک، تجهیز و آماده ارایه خدمت است و همگی هموطنان بویژه شهروندان قم، توصیه‌های بهداشتی مبنی بر رعایت بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دست دادن (پرهیز از مصافحه و دست دادن و روبوسی) و تنفس، شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون مایع، پرهیز از حضور در محل کار و تحصیل در صورت وجود علایم شبه آنفلونزا را مد نظر قرار دهند.

همچنین بخوانید:  مجرد در خانواده

بنابر اعلام مشاور وزیر بهداشت نیز دو فرد مبتلا به کرونا «ایرانی‌اند و نزدیکان و افراد مرتبط در قرنطینه هستند و اوضاع تحت کنترل است».

خطر شیوع این بیماری تنفسی در اماکن پرجمعیتی که مسافران بسیاری از سراسر کشور به آنها می‌آیند، بسیار زیادست. لازم به یادآوری است که بنابر آمار وزارت بهداشت ۱۱۴ نفر در چند ماه گذشته بر اثر ابتلا به آنفولانزای H1N1 جان سپردند.

در ادامه می‌توانید توصیه‌های جمعیت هلال احمر برای مقابله با ویروس کرونا را مشاهده کنید:

 

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗