skip to Main Content
معاون ساماندهی وزارت ورزش و جوانان: «نسل بعدی مانند نسل ما صبور و خویشتن‌دار نبودند!»
سیاست کیوسک

معاون ساماندهی وزارت ورزش و جوانان: «نسل بعدی مانند نسل ما صبور و خویشتن‌دار نبودند!»

معاون ساماندهی وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با آرمان ملی گفته است: «نسل بعدی مانند نسل ما صبور و خویشتن‌دار نبودند. بسیاری از مشکلات کنونی جوانان کشور به دولت آقای احمدی‌نژاد باز می‌گردد. دولت آقای احمدی‌نژاد مطالبات بیش از حد و بی‌منطق در بین جوانان و اقشار مختلف مردم ایجاد کرد.»

محمدمهدی تندگویان همچنین گفت: «اتفاق مهم دیگری که در اغتشاشات اخیر نیز نمود بارزی داشت بی‌اخلاقی بود که از طرف مسئولان اجرایی کشور به مردم و جوانان منتقل شد. تا قبل از دولت آقای احمدی‌نژاد ما شاهد این همه بی‌اخلاقی و بی‌ادبی از سوی مسئولان کشور نبودیم. در دولت‌های نهم و دهم شخصیت و حرمت افراد به راحتی شکسته می‌شد. نمونه بارز آن اتفاقات رخ داده در مناظره‌های ریاست جمهوری در سال ۸۸ بود که شاهد بی‌اخلاقی‌های زیادی از سوی آقای احمدی‌نژاد و زیر سوال بردن شخصیت‌های برجسته کشور بودیم و در نتیجه آن بی‌ادبی و بی‌اخلاقی به جامعه تزریق شد. از سوی دیگر آقای احمدی‌نژاد با سخنرانی سوال برانگیزی که در میدان ولیعصر تهران انجام داد و از الفاظ نامناسبی برای رقبای خود استفاده کرد لشکرکشی خیابانی را در کشور نهادینه کرد. موضوع جوانان در حوزه مدیریتی و سیاستگذاری در اغلب سال‌های گذشته بلاتکلیف بوده و بنده معتقدم امروز نیز بلاتکلیف است.»

معاون وزارت ورزش و جوانان همچنین بدون توجه به تفاوت‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در بخشهای مختلف جغرافیای ایران، ویژگی‌هایی کلی و گنگ را به هر نسل تعمیم می‌دهد. به گفته وی «اغلب جوانانی که در اعتراضات اخیر حضور داشتند مهارت و نخبگی در آنها دیده نمی‌شد. این افراد هنگامی که در خیابان‌ها حاضر شدند توسط اغتشاشگران هدایت شدند و در نتیجه به سمتی حرکت کردند که فاقد نخبگی لازم بود و از سوی دیگر در راستای برنامه‌های اغتشاشگران بود.»

همچنین بخوانید:  تظاهرات و درگیری در فرانکفورت

بیش از شش سال پس از پایان دولت احمدی‌نژاد، مسئولان دولتی هنوز با ارجاع به آن مشکلات موجود را توضیح می‌دهند. تندگویان البته حالا قدمی فراتر گذاشته و اعتراض‌های آبان ۱۳۹۸ به مشکلات کشور را هم بروز «بی‌اخلاقی» مردم و جوانان می‌داند که از سوی دولت احمدی‌نژاد به آنها منتقل شده است.

 

 

 

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top
🌗