skip to Main Content
خودسوزی دختری که در ورزشگاه آزادی دستگیر شده بود
جامعه کیوسک

خودسوزی دختری که در ورزشگاه آزادی دستگیر شده بود

عصر دوشنبه ۱۱ شهریور، گزارش خودسوزی زنی در مقابل یکی ازدادسرای تهران به اورژانس اعلام شد. با اعزام تیم‌های امدادی به محل مشخص شد این زن پس از خروج از دادسرا، در حالی که فریاد می‌کشید و از موضوعی گلایه داشت با ریختن بنزین خودش را آتش زده است. حاضران با دیدن این صحنه به کمک او رفته و آتش را خاموش کردند، اما شدت سوختگی به حدی بود که با رسیدن اورژانس، مصدوم بسختی نفس می‌کشید».

خواهر این دختر ۲۹ ساله به رکنا گفته «خواهرم اسفند ۹۷ به ورزشگاه آزادی می‌رود که هنگام ورودش به ورزشگاه، ماموران متوجه می‌شوند و وقتی خواهرم مقاومت می‌کند، بازداشتش می‌کنند».

او توضیح داده «خواهرم بیماری دو قطبی دارد و از دو سال پیش تحت نظر پزشک است؛ مدارک کاملی داریم که به دادسرا ارایه کردیم، اما بعد از اینکه خواهرم ناسزاگویی‌هایی نزد ماموان داشته است او را مثل آدم سالم مورد بررسی قضایی قرار می‌دهند. خواهرم بعد از اینکه به زندان ورامین انتقال داده می‌شود، باز لطمه روحی زیادی می‌بیند و می‌ترسد؛ تا اینکه با وثیقه آزاد می‌شود و وقتی برای دریافت گوشی‌اش به دادسرا می‌رود، در آنجا اتفاقاتی می‌افتد که می‌شنود باید ۶ ماه در زندان بماند. خواهرم در شرایط بیماری روحی و روانی خودش را آتش می‌زند و حالا در بیمارستان شرایط بدی دارد».

دکتر مصطفی ده مرده‌ئی، رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری نیز درباره آخرین وضعیت این زن به رکنا گفته است «بیمار خانمی ۲۹ ساله است که به‌دلیل سوختگی شدید ناشی از بنزین، با ۹۰ درصد سوختگی درجه سه در بیمارستان بستری شده و در حال حاضر با کمک دستگاه تنفس می‌کند و در آی‌سی‌یو تحت درمان است؛ اما درباره سایر جزئیات پرونده وی مجاز به ارائه اطلاعات نیستیم».

همچنین بخوانید:  استانداردهای جدید اسکار برای تقویت اقلیت‌ها در سینما
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗