skip to Main Content
قاچاق گسترده زنان جنوب آسیا برای ازدواج با مردان چینی
جامعه کیوسک

ده‌ها هزار زن از کشورهای جنوب آسیا هر سال برای ازدواج به چین انتقال می‌یابند.

قاچاق گسترده زنان جنوب آسیا برای ازدواج با مردان چینی

به گزارش خبرگزاری فرانسه این زنان در حالی برای ازدواج از کشورهایی همچون ویتنام، کامبوج، لائوس و میانمار به چین منتقل می‌شوند که شمار زنان در این کشور به دلیل اجرای سیاست تک فرزندی در گذشته کاهش زیادی یافته است.

بنا به آمارها تنها در استان‌های جنوبی چین ۱۰ هزار زن اهل کامبوج زندگی می‌کنند.

انتقال این زنان به چین به تجارتی پرسود تبدیل شده است. سازمان ملل متحد هر زنی را که برای ازدواج پول دریافت کند یا مورد خرید و فروش قرار گیرد قربانی قاچاق انسان می‌داند.

–– ADVERTISEMENT ––

بسیاری از زنان اهل کشورهای جنوب آسیا مستقیم به شهرهای بزرگ چین می‌روند و پس از اسکان یافتن در این شهرها تصاویر آنها در اپلیکیشن‌ها برای همسریابی پخش می‌شود.

بنا به قوانین کامبوج قاچاقچیان انسان ممکن است حداکثر به ۱۵ سال زندان محکوم شوند. این میزان محکومیت در صورتی که قربانی زیر سن قانونی باشد بیشتر خواهد بود. با این حال تعداد کمی از قاچاقچیان انسان در نهایت به حبس محکوم می‌شوند.

تخمین زده می شود که میلیونها مرد چینی به ویژه در مناطق روستایی برای یافتن شریک زندگی خود با دشواری روبرو هستند.

مقامات چین امیدوارند که با اصلاح قانون خانواده ( محدودیت دو فرزند) که باعث کم شدن تعداد زنان در مقابل مردان چینی شده، از قاچاق عروس به چین جلوگیری کنند. گرچه نتیجه تغییر و اصلاح این قانون در جامعه نیاز به زمان زیادی دارد اما برای فعالان حقوق بشر در چین

همچنین بخوانید:  قالیباف بالاخره برای گزارش درباره پلاسکو به شورا می‌رود
0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗