تذکر به پزشکان بد خط

تذکر به پزشکان بد خط

رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: پزشکان بد خط و پزشکانی که خط ناخوانا در نسخ پزشکی خود دارند، به منظور جلوگیری از بروز مشکل برای بیماران، از این سازمان تذکر می‌گیرند.
ایرج فاضل رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تأیید این‌که خط تعدادی از پزشکان ناخوانا و بد است گفت: ولی شاید آموزش خط از اول دچار اشکال است که این مساله برای پزشکان هم به وجود می‌آید. وی تصریح کرد: خط بد پزشکان تا حدودی موضوعی ریشه‌ای است؛ فردی بعد از اینکه پزشک شد، نمی‌تواند آموزش خط را فراگیرد بلکه باید قبل از ورود به حرفه پزشکی آموزش‌های لازم به افراد در زمینه خط خوب داده شود. فاضل در پاسخ به این سوال که شاید پزشکان بدخط نباشند، اما به دلیل مشغله زیاد توجهی به درست نوشتن نسخ و خوش خطی ندارند، اینگونه توضیح داد که باید این مساله را از آموزش و پرورش پیگیری کرد تا بتوانند روی خط خوب افراد هم تاکید داشته باشند؛ اما در عین حال سازمان نظام پزشکی به پزشکانی که خط ناخوانا و بد دارند، تذکرات لازم را خواهد داد. وی این موضوع را یک مساله اخلاقی و مهم دانست و اظهار داشت: رسیدگی به این مساله در دستورکار سازمان نظام پزشکی قرار دارد.

چندی پیش علی فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران اعلام کرده بود که سالانه حدود ۴۵ هزار نفر از هموطنان، قربانی دست خط بد پزشکان شده، داروی اشتباهی به آن‌ها داده می‌شود و از این تعداد سه هزار نفر به دلیل خطا‌ها و عوارض دارویی جان خود را از دست می‌دهند.