skip to Main Content
اپل اجازه به روز‌رسانی تلگرام را نمی‌دهد
دانش کیوسک

اپل اجازه به روز‌رسانی تلگرام را نمی‌دهد

نسخه تلگرام آیفون از اواسط ماه آوریل (یک ماه و نیم پیش) تاکنون به روز رسانی نشده است. پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام می‌گوید:  از آن‌که مقامات روسی از کمپانی اپل خواستند که اپلیکیشن تلگرام را از اپل استور حذف کند، اپل از انتشار نسخه به روزرسانی تلگرام به صورت جهانی خودداری کرده است. این در حالی است که تنها ۷ درصد از کاربران تلگرام در روسیه زندگی می‌کنند.

به روز نبودن اپلیکیشن تلگرام به این معناست که بعضی از امکانات اپلیکیشن مانند استیکرهای تلگرام در ios 11.4 که به تازگی منتشر شده، کار نمی‌کند.

علاوه بر این‌ها آنطور که دوروف ادعا می‌کند عدم به روزرسانی اپلیکیشن در اپل به این معناست که تلگرام نمی‌تواند قبل از مهلت ۲۵ می کاملا منطبق بر شرایط GDPR عمل کند. عدم رعایت این شرایط یکی از نگرانی‌های تلگرام و کاربران آن است. عدم دسترسی کاربران تلگرام در آیفون به به روزرسانی این اپلیکیشن به این معناست که آن‌ها خطاهای درست شده و نسخه امن را دریافت نمی‌کنند و ممکن است تحت خطر قرار بگیرند.

پس از آن‌که تلگرام از در اختیار گذاشتن کلید‌های رمزگذاری شده پیام‌ها به سرویس امنیتی فدرال روسیه خودداری نمود، مقامات روسی به طور مکرر از اپل خواستند که اپلیکیشن تلگرام را از روی اپل استور روسی حذف کنند. دادگاه هم اپلیکیشن تلگرام را تا زمانی که کلید را در اختیار دولت نگذارد ممنوع اعلام کرد.

ایران نیز به علت‌های مشابهی پیام‌رسان تلگرام را در ایران فیلتر کرده است.

 

همچنین بخوانید:  آشفتگی آمارها و راهکارها درباره آلودگی هوا
2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
🌗